Foto: Imago/Scanpix/LETA

Elektrības cenām šonedēļ vērojama augšupejoša tendence, ceturtdien "Nord Pool" biržā vidējai cenai sasniedzot 130,67 EUR/MWh.

Nedēļas sākumā vidējā elektrības cena bija zem 100 EUR/MWh.

Tādējādi turpinās pagājušās nedēļas tendences, jo aizvadītajā nedēļā Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena palielinājās par 24%, un abos tirdzniecības apgabalos tā vienoti bija 84,36 EUR/MWh.

Igaunijā elektroenerģijas cena vidēji bija 84,17 EUR/MWh jeb par 55% augstāka nekā iepriekšējā nedēļā. Turklāt "Nord Pool" sistēmas nedēļas cena kāpa par 64% līdz 34,19 EUR/MWh.

Kā skaidro "Latvenergo" pagājušajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cenas pieaugumu galvenokārt noteica vēja izstrādes kritums Ziemeļvalstīs par 31% pret iepriekšējo nedēļu. Sausāki laikapstākļi Ziemeļvalstīs un zemāks sniega kušanas ūdeņu pieplūdums Somijā un Zviedrijā veicināja hidrorezervuāru aizpildījuma līmeņa samazinājumu.

Aizvadītajā nedēļā bija vērojams energoproduktu, izņemot jēlnaftu, cenu pieaugums. Turklāt Baltijā vēja izstrāde kritās par 29%, elektroenerģijas ģenerācija hidroelektrostacijās saruka par 24%, kā arī saules izstrāde bija par 5% zemāka nekā nedēļu iepriekš. Enerģijas plūsmas no Somijas kritās par 61%, kas ir skaidrojams ar pārvades sistēmas jaudas ierobežojumiem remontdarbu dēļ. Tas ietekmēja straujāku elektroenerģijas cenas kāpumu Igaunijā. Tikmēr enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala bija par 9% lielākas nekā nedēļu iepriekš.

Turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 75%.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!