Foto: Pixabay
Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) aicina zemkopības ministru Didzi Šmitu sniegt precīzu informāciju par 300% uzcenojumu ikdienā aktuāliem pamatproduktiem, šodien izplatītā paziņojumā mudina asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

"Zemkopības ministrs Didzis Šmits vairākkārt publiski ir norādījis (nesenākais gadījums 2023. gada 20. jūlijā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma"), ka pārtikas mazumtirgotāji ikdienā aktuālajiem pamatproduktiem, tādiem kā grūbas un putraimi, regulāri piemēro 300% uzcenojumu (neskaitot PVN)," uz ministra sacīto atsaucas Krūzītis.

LPTA aicina zemkopības ministru "sniegt precīzu informāciju, kuri produkti un kādos tirdzniecības tīklos tiek piedāvāti ar minēto uzcenojumu".

"Gadījumā, ja šos apgalvojumus nevar apliecināt ar konkrētiem faktiem, pieprasām zemkopības ministram publiski atsaukt maldinošo informāciju un respektēt objektīvu dialogu ar tirgotājiem," norāda Krūzītis.

Latvijā mazumtirdzniecībā konkurence šobrīd nestrādā, šonedēļ ceturtdien intervijā "Rīta panorāmai" pauda Šmits (AS), ziņoja aģentūra LETA.

"Manuprāt, mums jau gadiem mazumtirdzniecībā, īpaši pārtikas produktos, konkurence nestrādā. Ja var produktam uzlikt uzcenojumu 300% plus pievienotais vērtības nodoklis (PVN) un konkurēt, tas nozīmē, ka spēlētāju ir tik maz un tirgus ir tik sadalīts, ka šeit kaut kāda iejaukšanās ir loģiska un nepieciešama," sacīja Šmits.

Ministrs arī pateicās graudu pārstādes uzņēmumam "Dobeles dzirnavnieks", kas atļāvās publiski runāt par šo 300% uzcenojumu viņu ražotajai produkcijai mazumtirdzniecībā, norādot, ka tas ir paraugs arī citiem.

Vienlaikus Šmits gan arī akcentēja, ka šādi var atļauties rīkoties tikai tie uzņēmumi, kuri ir ļoti spēcīgi eksportā un kuriem Latvijas tirgus nav pastāvēšanas jautājums, jo pretējā gadījumā attiecīgā ražotāja preces vairs nebūs pieejamas pie konkrētā tirgotāja. "Tas vēlreiz parāda, ka konkurence mazumtirdzniecībā, īpaši pārtikā, šobrīd nedarbojas," atzīmēja ministrs.

Šmits piebilda, ka viņu neuztrauc, ja uzliek 300% uzcenojumu kamambēra sieram vai franču šampanietim, bet, ja tādu uzliek vietējā ražojuma grūbām vai putraimiem, kas ir pamata grozs ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem, tad tā nav normāla politika un tā nav arī patriotiska politika.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!