Fоtо: Foto: Shutterstock/Publicitātes foto/LETA
Pēdējā gada laikā lielākajā daļā Eiropas valstu reālās algas apjoms sarucis. Latvijā drīzumā sola tādus taromātus, kādi nesen ieviesti Lietuvā, ļaujot vienā reizē nodot 100 pudeles, bet līdz šī gada beigām nolemts slēgt vairākas dzelzceļa pieturas.

Vai tiešām jebkur un 'viens divi' gatava. Prasības, būvējot moduļmāju

Fоtо: Shutterstock

Pēdējos gados, racionāli vērtējot iespējas tikt pie savas sapņu mājas, cilvēki vairs tik ļoti nerauc degunu par iespējām būvēt vai pirkt to no koka. Neliela koka namiņa risinājums nereti tiek izvēlēts arī vasarnīcai vai pirtiņai. Un nereti ļaudis spriež, ka šāds risinājums nozīmē vienkāršāku būvniecības procesu, salīdzinot ar mūra māju, ka šādu ēku, jo īpaši mazu, var "uzlikt" jebkur un tādai pat īsti pamati nav nepieciešami.

Lasīt vairāk

'Bitcoin' piedzīvojis strauju kritumu, iemesli – vairāki

Fоtо: Shutterstock

"Bitcoin" aizvadītās nedēļas nogalē piedzīvoja strauju vērtības kritumu. Pāris stundu laikā slavenākā un vērtīgā kriptovalūta zaudēja 9%. Lai gan pēc tam daļa zaudējumu tika atgūti, investoru vidū pastāv bažas.

Lasīt vairāk

Autotransporta direkcija pieprasījusi rīcības plānu no 'Liepājas autobusu parka'

Fоtо: Shutterstock

Saistībā ar atceltajiem autobusu reisiem Pierīgā Autotransporta direkcija" (ATD) no AS "Liepājas autobusu parks" (LAP) ir pieprasījusi paskaidrojumus un rīcības plānu, sacīja ATD pārstāvis Viktors Zaķis.

Lasīt vairāk

Teju visi uzņēmumu vadītāji pasaulē prognozē ekonomikas lejupslīdi, liecina pētījums

Fоtо: Shutterstock

Teju visi uzņēmumu vadītāji pasaulē sagaida ekonomikas lejupslīdi – atšķiras vienīgi viedokļi, cik dziļa un ilga tā būs, liecina jaunākais EY (agrāk Ernst & Young) uzņēmumu vadītāju noskaņojuma pētījums "EY CEO Outlook Pulse".

Lasīt vairāk

Latvijas mediju reklāmas tirgus pirmajā pusgadā audzis par 4,6%

Fоtо: Pixabay

Latvijas mediju reklāmas tirgus šā gada pirmajā pusgadā kopumā ir audzis par 4,6%, sasniedzot 41,5 miljonus eiro, liecina Latvijas Reklāmas asociācijas (LRA) apkopotie Latvijas mediju reklāmas tirgus rezultāti.

Lasīt vairāk

'Rīgas siltums' apstiprināšanai SPRK iesniedzis samazinātu tarifu

Fоtо: LETA

AS "Rīgas siltums" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jauno siltumenerģijas tarifu - 87,57 EUR/MWh bez PVN, kas būs par 3,5% mazāks nekā šobrīd spēkā esošais, informē SPRK.

Lasīt vairāk

'Rimi' apgrozījums Latvijā pirmajā pusgadā palielinājies līdz 434,4 miljoniem eiro

Fоtо: Publicitātes foto

Mazumtirgotāja "Rimi Baltic" apgrozījums Baltijas valstīs pirmajā pusgadā bija 880,6 miljoni eiro, kas ir par 6,9% vairāk nekā 2022.gada janvārī-jūnijā, teikts "Rimi Baltic" īpašnieka Zviedrijas koncerna "ICA Gruppen" pārskatā.

Lasīt vairāk

Līdz šī gada beigām slēgs vairākas dzelzceļa pieturas

Fоtо: LETA

Sabiedriskā transporta padomes sēdē, atbalstot ekspertu ieteikumus, nolemts līdz šī gada beigām slēgt vairākas dzelzceļa pieturas, informē Autotransporta direkcijā (ATD).

Lasīt vairāk

Latvijā ražota degvielas kanna – teju katram austrālietim. 'Valpro' eksporta stāsts

Fоtо: Publicitātes foto

Lai gan ikoniskās degvielas kannas ražotāja SIA "Valpro" eksports uz Austrāliju veido aptuveni 5% no uzņēmuma apgrozījuma, pateicoties ilgajiem sadarbības gadiem, teju katram austrālietim ir Valmierā ražotā 20 litru degvielas kanna.

Lasīt vairāk

Lielākajā daļā Eiropas valstu reālā alga sarukusi, Latvijā viens no straujākajiem kritumiem

Fоtо: Shutterstock

Neskatoties uz to, ka statistikas dati gan Eiropā, gan Latvijā pēdējā gada laikā uzrāda vidējās algas pieaugumu, lielākajā daļā Eiropas valstu reālās algas apjoms sarucis, jo rekordaugstā inflācija dzēsusi lielāko daļu piedzīvotā pieauguma, raksta "Euronews".

Lasīt vairāk

Liftu apkalpošana kļūst par arvien lielāku problēmu, saka RNP vadītājs

Fоtо: F64

Rīgā par arvien nopietnāku problēmu kļūst liftu apkalpošana daudzdzīvokļu mājās, jo padomju laikā celtajās mājās ir Baltkrievijā ražoti lifti, sacīja Rīgas pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš.

Lasīt vairāk

Spers nākamo soli Latvijas depozīta sistēmas attīstībā, būs jauna veida taromāti

Fоtо: Shutterstock

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā nupat uzstādīts pirmais taromāts, kurā iespējams ievietot līdz pat 100 iepakojumiem vienlaikus, un taromāts tos pats saskaita. Latvijas depozīta sistēmas pārvaldītājs SIA "Depozīta iepakojuma operators" (DIO) sola, ka arī Latvijā šādi taromāti tuvākajā laikā būs pieejami.

Lasīt vairāk

Somijas bankas sākušas maksāt procentus par naudu, kas glabājas norēķinu kontā

Fоtо: Shutterstock

Četras Somijas bankas paziņojušas, ka maksās procentus arī par pieprasījuma noguldījumiem, vēsta Somijas ekonomikas laikraksts "Kauppalehti".

Lasīt vairāk

'Compensa' par vētras un krusas radītiem zaudējumiem izmaksās vairāk nekā 3 miljonus

Fоtо: LETA

Risku apdrošināšanas kompānija "Compensa Vienna Insurance Group ADB" ("Compensa") apkopojusi apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par aizvadītās postošās vētras un krusas radītajiem zaudējumiem, kas šobrīd pārsniedz vairāk nekā 3 miljonus eiro.

Lasīt vairāk

Kaldina plānu par jaunu dzīvojamo kvartālu Skanstē

Fоtо: Publicitātes attēli

Ap 2025. gadu Rīgas centram līdzās esošajā Skanstē nekustamā īpašuma attīstītājs "Pillar" plāno piedāvāt aptuveni 270 jaunus dzīvokļus.

Lasīt vairāk

LIAA biznesa inkubatori būs atvērti jaunu dalībnieku uzņemšanai; jaunums – idejošana

Fоtо: Publicitātes foto/LIAA

Jauno dalībnieku uzņemšana biznesa inkubatoros plānota 2024. gada sākumā, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Tāpat kā iepriekš, uzņēmēji varēs pieteikties gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas atbalstam. Savukārt jaunums būs atbalsta aktivitātes biznesa ideju veidošanai jeb idejošanai.

Lasīt vairāk

Būs jāskaidrojas par vīriešu un sieviešu algu atšķirībām. Ko mainīs vienlīdzības direktīva

Fоtо: Midjourney/DELFI

Kolēģis saņem 1200 eiro mēnesī, kamēr kolēģe par to pašu darbu 1000 eiro? No 2026. gada uzņēmumiem, kuros vīriešu un sieviešu atalgojums par vienādu vai līdzvērtīgu darbu būtiski atšķirsies, nāksies skaidroties ar valsti.

Lasīt vairāk

Kriptovalūtas un Baltijas akcijas buksē, bet fondi un ASV aktīvi aug

Kopš gada sākuma ASV akciju tirgus galvenie indeksi un attiecīgi arī akcijas caurmērā pieauga vērtībā, atkopjoties no pagājušā gada neveiksmēm.

Tomēr Baltijas akciju tirgi un kriptovalūtu pasaule šo pozitīvo izaugsmi juta mazāk. Šī atšķirība parādās arī "Nākotnes kapitāla" vadītāju portfeļos – Konstantīnam Kuzikovam veicas aizvien labāk, kamēr Raivja Vilūna ieguldījumi stāv uz vietas.

Lasīt vairāk

Iezīmē Latvijas ekonomikas un iedzīvotāju maciņu satura tālākas izredzes: ir riski

Fоtо: DELFI

Inflācija strauji atkāpjas – cenu kāpums Latvijā no 9% šogad saruks līdz 2–2,5% tuvākajos gados. Eiropas centrālā banka (ECB) vēl septembrī cels likmes, bet nākamā gada aprīlī, kad Eiropā būs mazinājušās bažas par inflācijas noturīgumu un ekonomika būs vāja, likmes sāks sarukt, “Swedbank” ekonomikas apskatā norāda galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija.

Lasīt vairāk

Igaunijas startup lepnums 'Veriff' paziņo par kolektīvo atlaišanu

Fоtо: DELFI

Identitātes verifikācijas uzņēmums "Veriff", kas ir viens no Igaunijas lielākajiem jaunuzņēmumiem, Bezdarba apdrošināšanas fondā iesniedzis paziņojumu par kolektīvo atlaišanu, kas paredz no darba atbrīvot 55 cilvēkus.

Lasīt vairāk

Ārvalstu investors Liepājā plāno būvēt pakomātu rūpnīcu

Fоtо: Publicitātes attēli

Starptautiskais pašapkalpošanās un automatizācijas risinājumu ražotājs "Omnic" Liepājā būvēs jaunu rūpnīcu, lai ražotu pakomātus Eiropas tirgum, liecina uzņēmuma sniegtā informācija.

Lasīt vairāk

EK izmeklēs Krievijā ražota bērza saplākšņa produktu nelegālu nonākšanu ES tirgū

Fоtо: Kārlis Dambrāns/DELFI

Eiropas Komisija (EK) sākusi izmeklēšanu saistībā ar iespējamu antidempinga nodevu apiešanu un Krievijā ražotu bērza saplākšņa produktu nelegālu nonākšanu Eiropas Savienības (ES) tirgū, informēja AS "Latvijas finieris" pārstāvji.

Lasīt vairāk

Vai braucamrīks būs jāmet prom? Ne visus elektriskos skrejriteņus var reģistrēt

Fоtо: Pexels

No nākamā gada satiksmē varēs piedalīties tikai tie elektroskrejriteņi, kas būs reģistrēti Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD). Taču reģistrēt var tikai skrejriteņus, kuru ātrums nepārsniedz 25 kilometrus stundā. Ko darīt tiem, kas jau iepriekš iegādājušies ātrāku skrejriteni un nevar to reģistrēt CSDD, pagaidām nav skaidrs. Savukārt tirgotāji par gaidāmajām izmaiņām nesatraucas.

Lasīt vairāk

Ziemeļu Investīciju banka atklāj biroju Rīgā; mērķis – paplašināt kreditēšanu

Fоtо: Publicitātes foto

Ziemeļu Investīciju banka (Nordic Investment Bank jeb NIB) 24. augustā atklājusi savu reģionālo biznesa centru Rīgā.

Lasīt vairāk

Mašīna cietusi plūdos – vai pienākas apdrošināšanas atlīdzība un kad tā tiks atteikta

Fоtо: Shutterstock

Pēdējā laikā Latvijas iedzīvotājus pārsteigušas spēcīgas lietusgāzes, izraisot plūdus gan Rīgas, gan citu pilsētu ielās un sabojājot spēkratus. Vai šādos gadījumos auto īpašnieks saņems atlīdzību un kādi priekšnoteikumi jāievēro, lai KASKO polise šādā situācijā būtu spēkā, "Delfi Bizness" skaidro apdrošinātāji.

Lasīt vairāk

H&M plāno atjaunot veikalu darbību Ukrainā

Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Zviedrijas apģērbu mazumtirdzniecības kompānija "Hennes and Mauritz" (H&M) plāno no novembra atjaunot veikalu darbību Ukrainā, neskatoties uz to, ka tur joprojām norisinās Krievijas iebrukums.

Lasīt vairāk

Norvēģija atklāj pasaulē lielāko peldošo vēja ģeneratoru parku

Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Norvēģija trešdien Ziemeļjūrā oficiāli atklāja pasaulē lielāko peldošo vēja ģeneratoru parku, kas ir vēl viens solis pārējā no fosilajiem kurināmajiem uz videi draudzīgu enerģiju.

Lasīt vairāk

Investori cer uz tehnoloģiju IPO 'sausuma' beigām

Fоtо: Vida Press

Neskatoties uz to, ka ASV akciju tirgus astoņu mēnešu laikā ievērojami atkopies no pagājušā gada nedienām, biržās tirgoto tehnoloģiju uzņēmumu sektors kopš 2021. gada nav sagaidījis nevienu nopietnu jaunpienācēju. Eksperti cer, ka japāņiem piederošā mikroprocesoru ražotāja "Arm" sākotnējais akciju piedāvājums (IPO) pārtrauks šo teju divus gadus ilgušo "sausumu".

Lasīt vairāk

Vidējā bruto darba samaksa Igaunijā sasniegusi 1873 eiro mēnesī

Fоtо: LETA

Vidējā bruto darba samaksa Igaunijā šogad otrajā ceturksnī sasniedza 1873 eiro mēnesī, kas ir par 12,4% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, liecina Igaunijas Statistikas departamenta publiskotie dati.

Lasīt vairāk

Foto: Atklāj pieteikšanos nekustamā īpašuma izsolei pretī Līvu laukumam

Fоtо: Publicitātes foto

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atklājusi pieteikšanos izsolei nekustamajam īpašumam – zemesgabalam un apbūves domājamām daļām – pretī Līvu laukumam, Kaļķu ielā 24.

Lasīt vairāk

'Heineken' pilnībā aiziet no Krievijas tirgus

Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Nīderlandes alus ražotājs "Heineken" piektdien paziņoja, ka pārdevis Krievijas biznesu šajā valstī lielākajam kosmētikas, mājsaimniecības preču un metāla iepakojumu ražotājam "Arnest Group", tādējādi pilnībā pārtraucot uzņēmuma darbību Krievijas tirgū.

Lasīt vairāk

Megadarījums ASV restorānu nozarē: 'Subway' tiks pārdots

Fоtо: Publicitātes attēli

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmums "Subway" ceturtdien paziņoja, ka panācis vienošanos, lai tas tiktu pārdots investīciju kompānijai "Roark Capital", kas aktīvi darbojas restorānu un gatavo ēdienu nozarēs.

Lasīt vairāk

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !