Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos novērotas gan kāpjošas, gan krītošas cenu tendences, informē AS "Latvenergo".

Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 142,28 EUR/MWh, Lietuvā – 142,44 EUR/MWh, kas vienoti pieauga par 12%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Igaunijā elektroenerģijas cena vidēji bija 135,24 EUR/MWh, kas ir kāpums par 10% pret iepriekšējo nedēļu.

"Nord Pool" nedēļas sistēmas cena pieauga par 16% līdz 20,15 EUR/MWh. Elektroenerģijas cenas Centrāleiropas valstīs pagājušajā nedēļā – Polijā vidēji 115,09 EUR/MWh, Vācijā 115,10 EUR/MWh, bet Austrijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 112,97 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cenas pieaugumu galvenokārt veicināja par 7% zemāka vēja izstrāde, kuras straujš samazinājums bija vērojams nedēļas vidū, tai atkal palielinoties nedēļas nogalē.

Turklāt elektroenerģijas patēriņš "Nord Pool" reģionā pieauga par 3%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Elektroenerģijas cenu augšupvērstu tendenci Baltijas valstīs turpināja ietekmēt neplānots elektropārvades savienojuma NordBalt (Zviedrijas SE4 apgabals – Lietuva) atslēgums, turklāt enerģijas plūsmas no Somijas samazinājās par 8%, un plūsmas no Polijas saruka par 15% pret iepriekšējās nedēļas datiem. Turklāt energoproduktu tirgū bija vērojama cenu pieauguma tendence.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 1% un bija 449 GWh.

Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 111 GWh. Arī Igaunijā patēriņš bija par 1% mazāks nekā nedēļu iepriekš, un tika patērētas 128 GWh.

Lietuvā elektroenerģijas patēriņš bija 210 GWh, kas pieauga par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā pieauga par 11%, un kopā tika saražotas 258 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms samazinājās par 7% līdz 61 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde bija par 1% mazāka nekā nedēļu iepriekš, un bija 80 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjoms kāpa par 35% līdz 117 GWh elektroenerģijas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 55%, Igaunijā – 63%, bet Lietuvā – 56%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!