Foto: Shutterstock
Uzņēmuma "Chevron" gāzes rūpnīcu darbinieki Austrālijas rietumos izbeigs streiku, piektdien paziņoja arodbiedrība, pieņemot Austrālijas rūpniecisko attiecību institūcijas piedāvātu vienošanos.

Streiks sākās pirms divām nedēļām, apdraudot svarīgu cauruļvadu, pa kuru tiek sūknēti 5% no pasaulē iegūtās sašķidrinātās dabasgāzes. Tas izraisīja satraukumu globālajos gāzes tirgos.

Arodbiedrība "Offshore Alliance", kas pārstāv "Chevron" darbiniekus, paziņoja, ka tās biedri drīz izbeigs notiekošo streiku.

Arodbiedrība pavēstīja, ka strādnieki no trim "Chevron" rūpnīcām - "Gorgon", "Wheatstone Platform" un "Wheatstone Downstream" - ir tikušies un nolēmuši pieņemt vienošanos, kuru piedāvāja Austrālijas Taisnīga darba komisija.

"Offshore Alliance" preses sekretārs Breds Gendijs sacīja, ka piedāvājums ietvēra "būtiskus uzlabojumus" ar lielāku atalgojumu un labāku darba drošību.

""Offshore Alliance" tagad sadarbosies ar "Chevron", lai pabeigtu vienošanās izstrādi, un biedri drīz izbeigs pašreizējo streiku," sacīja Gendijs.

"Chevron" paziņoja, ka tas jau ceturtdien piekritis Taisnīga darba komisijas priekšlikumam.

"Chevron" un "Woodside Energy" ir galvenie dabasgāzes ieguves uzņēmumi Rietumaustrālijā. Abi uzņēmumi kopā nodrošina vairāk nekā 15% no starptautiskā dabasgāzes eksporta.

Austrālija ir viena no pasaules galvenajām dabasgāzes ieguvējām un eksportētājām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!