Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Naftas cenas otrdien saruka, investoriem kļūstot piesardzīgākiem pirms svētdien gaidāmās Naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) sapulces, kurā valstis varētu apspriest tālākus ražošanas apjomu samazinājumus globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanās dēļ, raksta "Bloomberg".

"Brent" cena saruka par 51 centu jeb 0,6% līdz 81,81 dolāram par barelu, savukārt ASV WTI jēlnaftas cena bija 77,32 dolāri par barelu, sarūkot par 51 centu jeb 0,7%.

Abu marku cenas pirmdien pieauga par aptuveni 2% pēc tam, kad trīs OPEC+ pārstāvji "Reuters" sacījuši, ka organizācija savā 26. novembrī gaidāmajā sanāksmē plāno apsvērt iespēju veikt papildu naftas ražošanas apjomu samazinājumus.

"Tirgus dalībnieki ir sākuši iecenot pašreizējā naftas apjomu samazinājuma paildzinājumu, prognozējot, ka tas turpināsies 2024. gadā vai pat vēl lielāku samazinājumu gaidāmajā OPEC+ sanāksmē," sacījis "Oanda" analītiķis Kelvins Vongs.

Astoņi "Reuters" aptaujātie analītiķi prognozējuši, ka OPEC+ nākamajā gadā, visticamāk, nemainīs iepriekš noteikto ražošanas apjomu samazinājumu vai arī turpinās tos samazināt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!