Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Jaunas ASV sankcijas Maskavas biržu piespieda atteikties no tirgošanās ar eiro un dolāriem, ziņo "Reuters".

"Saistībā ar to, ka ASV ir ieviesušas ierobežojošus pasākumus (..), biržās tirdzniecība un norēķini par piegādājamiem instrumentiem ASV dolāros un eiro ir apturēti," trešdien paziņoja Krievijas centrālā banka. "Reuters" skaidro, ka krievu bankas, uzņēmumi un investori vairs nevarēs tirgoties ar šīm valūtām, izmantojot centrālo biržu, kas piedāvā priekšrocības likviditātes un pārraudzības ziņā.

Tas faktiski nozīmē, ka rubļa kursu pret citām valūtām varēs noteikt pakalpojumu sniedzēji. Proti, Maskavas birža bija tā, kas līdz šim noteica rubļa kursu, bet nu to principā varēs regulēt pakalpojumu sniedzēji un spekulanti.

Internetā arī publicēti video, kuros it kā redzami Maskavas iedzīvotāji, kas stāv rindā pie bankas, lai izņemtu savus uzkrājumus eiro un dolāros.

Tomēr, kā piebilst gan "Reuters", gan "The Financial Times", nav skaidrs, cik liels efekts būs šīm jaunākajām sankcijām, jo, kopš Krievija uzsāka karu Ukrainā, tā ir spēju veiksmīgi pārorientēt savas attiecības no Eiropas un ASV uz Ķīnu.

Kāds iedzīvotājs "Reuters" komentēja: "Mums ir vienalga, mums ir juaņa. Dabūt dolārus un eiro Krievijā ir praktiski neiespējami." Maskavai, veidojot ciešāku tirdzniecību ar Pekinu, Ķīnas juaņa ir izspiedusi dolāru, kļūstot par Maskavas biržā visvairāk tirgoto valūtu, veidojot 53,6% no visas maijā tirgotās ārvalstu valūtas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !