Foto: Shutterstock

ASV banka "Wells Fargo" pēdējo nedēļu laikā atlaidusi vairākus darbiniekus pēc tam, kad pieķērusi, ka viņi imitējuši klaviatūras darbību, tēlojot, ka strādā.

Banka neatbildēja uz "BBC" jautājumiem, kā problēma tika atklāta un vai tā bija saistīta ar attālināto darbu.

Šomēnes ASV stājās spēkā jauni noteikumi, kas nozīmē, ka biroji, kuros brokeri strādā no mājas, reizi trijos gados ir jāpārbauda.

""Wells Fargo" darbiniekiem ir noteikusi augstākos standartus, un nepieļauj neētisku uzvedību," teikts bankas pārstāves Lorijas Kaitas paziņojumā.

Daži lielie uzņēmumi darbinieku uzraudzībai attālinātajā darbā izmanto aizvien sarežģītākus rīkus. Tie var sekot līdzi klaviatūras pieskārieniem un cilvēka acu kustībām, uzņemt ekrānuzņēmumus no datora un reģistrēt apmeklētās vietnes. Vienlaikus ir attīstījušies arī veidi, kā tos apiet, piemēram, iespēja imitēt peles klikšķus, kuru mērķis ir imitēt, ka darbinieks atrodas pie datora un strādā. "Amazon" tādi maksā pat mazāk nekā 10 dolāru, un pēdējā mēneša laikā pārdoti tūkstošiem šādu rīku.

Iesniegumos "Wells Fargo" sacīja, ka darbinieki ir atkāpušies no amata vai atlaisti "pēc apsūdzību izskatīšanas, kas saistītas ar tastatūras darbības simulāciju, radot iespaidu par aktīvu darbu".

"Bloomberg", kas pirmais ziņoja par atlaišanām, paziņoja, ka bez darba palikuši vairāk nekā desmit cilvēku.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!