Foto: Shutterstock

Itālijas banka "UniCredit" SpA ir iesniegusi piedāvājumu iegādāties "Luminor", tādējādi tā tagad konkurē ar Ungārijas lielāko aizdevēju "OTP Bank", lai iegūtu Baltijas banku, atsaucoties uz anonīmām personām, raksta "Bloomberg".

"OTP Bank" izpilddirektors Sandors Čanji iepriekš uzsvēra, ka bankas plānotā iegāde dotu aizdevējam piekļuvi banku tirgiem trīs valstīs ar augsti attīstītām digitalizācijas un banku sistēmām.

"UniCredit" piedāvājums papildina garu iespējamo bankas iegādes mērķu sarakstu. "UniCredit" izpilddirektors Andrea Orsels savas darbības laikā ir koncentrējies uz bankas pārveidošanu un kapitāla pārdali akcionāriem. Tagad, kad bankas novērtējums ir augstāks, Orsels saredz vairāk iespēju izvietot kapitālu, veicot banku iegādes. Viņš ir sacījis, ka meklē daudzus potenciālos mērķus, tostarp Centrāleiropā un Austrumeiropā, cenšoties nostiprināt "UniCredit" lomu kā viena no lielākajiem spēlētājiem reģionā.

"UniCredit", "Blackstone" un "OTP" atteikušies komentēt šo informāciju.

Jau iepriekš rakstīts, ka investīciju fonds "Blackstone Group" šobrīd meklē iespējas pārdot Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank", atsaucoties uz anonīmu personu, janvārī rakstīja "Bloomberg".

"Blackstone" risina sarunas ar potenciālajiem konsultantiem par bankas pārdošanu, un darījums varētu notikt jau šogad, norādījis anonīmais informācijas avots.

"Bloomberg" ziņo, ka privātā kapitāla uzņēmums cer, ka bankas novērtējums sasniegs 1,2 reizes lielāku summu par bankas uzskaites vērtību, kas ir 1,8 miljardi eiro.

"Luminor" uzskaites vērtība 2022. gada beigās bija 1,6 miljardi eiro.

Jau ziņots, ka 2018. gadā par Baltijas valstīs strādājošās "Luminor Bank" stratēģisko investoru kļuva investīciju fonds "Blackstone", ieguldot miljardu eiro.

Toreiz "Luminor Group" uzraudzības padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis sacīja, ka fonda ieguldījums "Luminor Bank" kapitālā plānots uz termiņu no pieciem līdz septiņiem gadiem ar iespējām to pagarināt.

2022.gadā "Luminor" Baltijas valstīs kopumā guva 124,4 miljonu eiro tīro peļņu, bet 2023.gada pirmajos trīs ceturkšņos bankas peļņa sasniedza 178,3 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!