Foto: Scanpix/AFP

Pēdējās nedēļās pasaules medijos ir izskanējušas bažas, ka ietekmīgās Šveices bankas "Credit Suisse" problēmas varētu izraisīt jaunu globālo finanšu krīzi. Tomēr, kā norāda eksperti, bankai drīzāk ir reputācijas, nevis naudas problēmas, un finanšu aprindās pagaidām tas nerada satraukumu.

Banka dibināta 1856. gadā Šveicē un vēl aizvien ir viena no valsts un arī pasaules svarīgākajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Kopumā 2021. gadā bankā visā pasaulē strādāja apmēram 50 tūkstoši cilvēku un tā pārvaldīja 1,6 triljonus ASV dolāru vērtus aktīvus, ziņo “Reuters”.

Tomēr pēdējos gados banka ir iekūlusies dažādos skandālos, kas noveduši gan pie iedragātas reputācijas, gan finansiāliem sodiem. 2021. gadā mediji vēstīja, ka banka ir izmantojusi privātos detektīvus, lai izspiegotu konkurentus. Tāpat ASV un britu regulatori secināja, ka bankas finansējumi Mozambikā ir bijuši nelegāli un investorus maldinoši. Par to bankai jāsamaksā regulatoriem 475 miljoni sodos un citos maksājumos, lai izpirktu vainu.

Arī 2021. gadā Šveices banka zaudēja vairāk nekā piecus miljardus dolāru, kad investīciju menedžmenta firma “Archegos” sabruka. Lai gan “Credit Suisse” nebija vienīgais globālais finanšu tirgus dalībnieks, kas cieta, tā zaudēja lielāko summu.

Eksperti nenoliedz, ka nākamie mēneši bankas nākotnei būs kritiski, un drīzumā taps skaidrs, vai investori uzticēsies bankai, ka tā spēs uzlabot tēlu, restrukturizēt savu darbu un atgūties no pēdējo gadu triecieniem.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!