Foto: Pexels.com, Alesia Kozik

Francijā bāzētā, starptautiskā finanšu uzraudzības organizācija FATF (The Financial Action Task Force) plāno "pelēkaja sarakstā" iekļaut valstis, kas nenovērš terorisma un noziedzības finansēšanu ar kriptovalūtam, vēsta "Al Jazeera".

"Al Jazeera", atsaucoties uz avotiem, ziņo, ka valstis, kuras pilnībā neīsteno naudas atmazgāšanas novēršanas vadlīnijas attiecībā uz kriptovalūtām, varētu tikt iekļautas "pelēkajā sarakstā". FATF gatavojas veikt ikgadējas pārbaudes, lai nodrošinātu, ka valstis īsteno noteikumus par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas novēršanu attiecībā uz kriptovalūtu pakalpojumu sniedzējiem, kas darbojas to jurisdikcijā.

Viens no avotiem norādījis, ka, lai gan noteikuma neievērošana automātiski neizraisīs iekļaušanu pelēkajā sarakstā, tas ietekmētu valsts kopējo reitingu un tuvinātu tās tuvāk iekļaušanas sarakstā slieksnim.

Ikgadējo pārbaužu plāni kriptovalūtu nozarē ir izraisījuši bažas, ka valdības var ieviest vispārējus aizliegumus kriptovalūtu pakalpojumu sniedzējiem un izdarītu spiedienu uz banku sektoru, lai tas atsakās sadarboties ar digitālo monētu nozari.

Kriptovalūtu nozares vadītāji gatavojas G20 līderu samitā Bali nākt klajā ar priekšlikumiem, kuru mērķis ir līdz minimumam samazināt iespējamās sekas.

"Pastāv reāls risks, ka tas novedīs pie kriptovalūtu biržu attiecību pārtraukšanu ar banku, kas ietekmēs gala lietotāju — tas ir nopietni," sarunā ar mediju sacīja "Starptautiskās digitālo aktīvu apmaiņas asociācijas" (IDAXA), kriptovalūtu pārstāvniecības organizācijas, līdzdibinātājs Rons Takers.

Paziņojumā medijiem FATF pārstāvis sacīja, ka organizācija nekomentē spekulācijas plašsaziņas līdzekļos, taču tā nav mainījusi veidu, kā tā uzrauga virtuālos īpašumus.

Lai gan FATF nav tieša veida kā īstenot savus ieteikumus, valstis, kas neievēro noteikumus, saskaras ar ievērojamu kaitējumu reputācijai, kas var traucēt investīciju plūsmas un piekļuvi globālajai finanšu sistēmai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!