Foto: Vida Press
Pasaules lielākā investīciju firma "BlackRock" saviem investoriem iesaka portfeļos samazināt Ķīnas uzņēmumu daudzumu, raksta "Bloomberg".

Iepriekš "BlackRock" rekomendēja Ķīnas uzņēmumu akcijas turēt lielākā daudzumā nekā citu valstu un reģionu uzņēmumu akcijas. Taču tagad kompānija saka, ka tās nedrīkstētu pārsniegt citu reģionu un valstu akciju daudzumu.

Tas liecina, ka pasaules lielākā investīciju firma netic, ka pasaules otrajā lielākajā ekonomikā gaidāmas straujas pozitīvas pārmaiņas.

"Ķīnas ekonomikas izaugsme ir palēninājusies, un valdības ekonomikas stimulēšanas pasākumi nav tik veiksmīgi kā iepriekš," stratēģi rakstīja ziņojumā investoriem pirmdien. "Strukturālie izaicinājumi nozīmē ilgtermiņa izaugsmes pasliktināšanos. Ģeopolitiskie riski saglabājas."

Vēl nedēļu iepriekš pasaules lielākie aktīvu pārvaldnieki izteica cerības, ka Ķīnas valdības ekonomikas balstīšanas pasākumi varētu būt veiksmīgi.

Pēdējo reizi "BlackRock" paaugstināja Ķīnas akciju vērtējumu šā gada februārī, iesakot to daudzumu palielināt, pārsniedzot citu reģionu akcijas. Kompānija norādīja uz īstermiņa peļņas iespējām no ekonomikas atvēršanas pēc Covid-19 pandēmijas. Taču šīs prognozes nepiepildījās.

Kopš tā laika viens no galvenajiem valsts indeksiem "MSCI China Index" ir zaudējis 13%.

Ķīnas uzņēmumu akcijas šogad ir piedzīvojušas lielus kritumus, kamēr ASV akcijas ir augušas.

Vājās Ķīnas ekonomikas ietekme atbalsojas arī pasaulē. Piemēram, franču luksusa zīmola preču ražotāja un tirgotāja LVMH vērtība šogad sarūk, jo Āzijas lielvalsts patērētāji nepērk dārgos produktus tādos apjomos, kā investori bija cerējuši.

Jāmin, ka "BlackRock" stratēģi vienlaikus paaugstināja rekomendāciju palielināt Japānas akciju daudzumu portfeļos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!