Foto: Publicitātes foto
Uzņēmējdarbība ir kā nebeidzams maratons, kurā pieredzam gan lielus kāpumus, gan tikpat zemus kritienus, taču apstāties ceļa vidū nevēlas neviens. Vairumam uzņēmēju pie pirmajām neveiksmēm rodas jautājums, – kā nepadoties un noticēt savai idejai, lai gūtu peļņu un sasniegtu virsotnes tik mainīgā biznesa vidē, kā tā ir šobrīd?

Kopā ar "Swedbank" Mazo uzņēmumu segmenta vadītāju Elīnu Volāni, kokapstrādes uzņēmuma "Duck Woodworks" radītāju Jāni Pilāberu, pediatri un privātprakses "Rabarbers" dibinātāju Katrīnu Selecku un biznesa konsultantu Jāni Kļaviņu diskusijā "No neveiksmes līdz peļņai – cik soļi?" meklējam risinājumus uzņēmējdarbības izaicinājumiem un dalāmies pieredzē, kad neveiksmes ir aizvedušas pie vēl lielākām veiksmēm.

Izaicinājumi uzņēmējdarbībā – katram savi, bet kopīgi


Uzņēmēja ikdiena nav nekāda pastaiga parkā, un ik dienas ir jāpieņem virkne lēmumu un jāsaskaras ar dažādiem izaicinājumiem. Šogad "Swedbank" aptaujāja vairāk nekā 750 Latvijas uzņēmēju par viņu šī gada lielākajiem izaicinājumiem. Vairums uzņēmēju kā lielāko izaicinājumu norādīja resursu pieejamību un sadārdzinājumu, taču teju puse no uzņēmējiem minējuši arī esošo darbinieku noturēšanu, apgrozījuma vai peļņas kritumu, kā arī pieprasījuma mazināšanos. Arī Katrīnas un Jāņa uzņēmumos bez izaicinājumiem neiztikt, taču, kā saka paši uzņēmēji, tie būtiski neatšķiras no citiem.

"Uzņēmuma pirmajās dienās mums šķita, ka esam izveidojuši ko foršu, un tāpēc visi pie mums nāks un zinās, kas mēs tādi esam, taču tā tas nenotiek. Mūsdienās tev ir jābūt redzamam, jāstāsta par to, ko dari un kas esi, arī tad, kad jau esi nostabilizējis savu klienta loku," pieredzē dalās pediatre un privātprakses "Rabarbers" dibinātāja Katrīna Selecka.

Savukārt SIA "Duck Woodworks" radītājs Jānis Pilābers dalās pieredzē, kad lielā pieprasījuma dēļ trūka ražošanas jaudas, lai apmierinātu visu klientu vajadzības. Tāpat līdz ar Covid un Krievijas sākto karu Ukrainā arī Jāņa uzņēmumā nācies pārskatīt piegādātāju ķēdes, jo konkurence par izejmateriāliem no vietējiem ražotājiem strauji kāpusi. "Neskatoties uz dažādiem apstākļiem, kas notiek uzņēmumā un ko risinām ik dienas, manuprāt, lielākais izaicinājums ir cīņa ar sevi, lai neapstātos pie paveiktā un turpinātu izglītoties," par izaicinājumiem stāsta Jānis Pilābers.

Katram sava recepte, bet mācības vari smelties arī no citiem


Biznesa konsultants Jānis Kļaviņš ir pārliecināts, ka ikviena uzņēmējdarbība ir nebeidzams ceļš, kurā vari izlemt, kad un vai vispār vēlies pārstāt to iet.

Katram uzņēmumam ir sava recepte, kā nokļūt pareizajos tirgos, uzrunāt savu klientu, pārdot vairāk un turpināt attīstību, taču nereti atslēga ir mācībās, ko gūstam ne tikai no savas, bet arī apkārtējo uzņēmēju pieredzes. Jānis Pilābers, Katrīna Selecka un Jānis Kļaviņš savos uzņēmumos ir pieredzējuši gan kāpumus, gan kritumus, taču tieši vēlme nepadoties un iet tālāk viņiem ir palīdzējusi turpināt sava uzņēmuma attīstību arī šodien.

Tāpēc šoreiz kopā ar uzņēmējiem un biznesa konsultantu diskusijā meklējām atbildes uz jautājumiem:

  • kā pārliecināties, ka biznesa ideja pelnīs, un ko darīt, lai tavu produktu vai pakalpojumu pērk;
  • kā nepadoties pie pirmajām neveiksmēm un atrast sava uzņēmuma veiksmes atslēgu;
  • kā mācīties no citu kļūdām, kāpēc ar neveiksmēm uzņēmējdarbībā ir jādalās;
  • kā uzņēmuma attīstībai var palīdzēt biznesa konsultants, un kad ir īstais laiks viņu iesaistīt?

Iespēja pieteikties uz bezmaksas biznesa konsultācijām arī tev!


Vai tā būtu jauna produkta virzība tirgū, straujas pārmaiņas uzņēmumā, apgrozījuma kritums vai vēlme sasniegt vēl vairāk un labāk, ikvienam var noderēt skats no malas, tāpēc nāc uz sarunu ar biznesa konsultantu.

Piesakies "Swedbank" konkursam un esi viens no 40 uzņēmumiem, kurš iegūs trīs bezmaksas klātienes konsultācijas savam uzņēmumam ar biznesa konsultantu Jāni Kļaviņu.

Par konkursa nosacījumiem un tavu iespēju skatam no malas vairāk uzzini šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!