Fоtо: AFP/Scanpix/LETA
Mākslīgā intelekta sistēmas aizvien aktīvāk ielaužas dažādās sadzīves jomās. Drīzumā roboti arī varētu pārstāvēt biržā tirgotos uzņēmumus, investoriem prezentējot finanšu datus un nākotnes plānus. Eksperti un analītiķi norāda – lai gan uzņēmumu pārstāvji prezentācijās ir ļoti uzmanīgi, lai nepateiktu ko lieku, cilvēku klātbūtne investoriem arvien ir svarīga.

Eksperti un analītiķi norāda – lai gan uzņēmumu pārstāvji prezentācijās ir ļoti uzmanīgi, lai nepateiktu ko lieku, cilvēku klātbūtne investoriem arvien ir svarīga.

Lai gan uzņēmumiem, kotējot akcijas biržā, paveras durvis uz dažādām iespējām, vienlaikus tas rada arī riskus. Proti, uzņēmuma vērtība lielā mērā ir atkarīga no investoru noskaņojuma, un dažkārt emocijas var ievērojami ietekmēt akciju cenu. Piemēram, pērn, kad Īlons Masks tikko iegādājās platformu "X" (tolaik vēl "Twitter"), interneta jokdari izmantoja haosu, kas pirmajās nedēļās valdīja sociālajā medijā, lai izveidotu viltus kontus, kas imitēja lielu globālo, biržā tirgoto uzņēmumu profilus, un, izplatot nepatiesus paziņojumus, ievērojami iesita pa kabatu šiem uzņēmumiem.

Tādēļ nav brīnums, ka, prezentējot investoriem jaunākos finanšu datus, uzņēmumu vadītāji, izsakot katru vārdu, ir ļoti uzmanīgi. 

Nesen tapis pētījums, kas salīdzina, ko, prezentējot ceturkšņa, pusgada vai gada finanšu rezultātus, saka uzņēmumu vadītāji, un kādu informāciju paredz mākslīgā intelekta valodas modeļi.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Подпишись и читай:

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !