Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Ķīnas lielākais elektrisko automobiļu ražošanas uzņēmums BYD vienojies par viena miljarda ASV dolāru (924 miljoni eiro) vērtas rūpnīcas būvēšanu Turcijā.

Jaunajā rūpnīcā varēs saražot līdz 150 000 automobiļu gadā, vēsta Turcijas valsts ziņu aģentūra "Anadolu".

Gaidāms, ka rūpnīcā tiks radīti ap 5000 jaunu darbavietu un ražošana tajā tiks sākta 2026.gada nogalē.

Rūpnīcu paredzēts būvēt Manisas provincē, valsts rietumos.

Vienošanos par rūpnīcas būvniecību puses parakstīja pasākumā Stambulā, kuru apmeklēja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans un BYD vadītājs Vans Čuaņfu.

Pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija noteica papildu tarifus Ķīnas elektromobiļu importam, kas nozīmē, ka BYD ražotajiem spēkratiem, tos importējot no Ķīnas, papildu 10% muitas nodevai jāmaksā arī 17,4% tarifs.

Turcija ir daļa no Eiropas Savienības Muitas savienības, kas nozīmē, ka valstī ražoto transportlīdzekļu eksportu uz bloku var neaplikt ar papildu tarifu.

Turcijas valdība arī ir noteikusi papildu 40% tarifu Ķīnas transportlīdzekļu importam, tādējādi cenšoties atbalstīt vietējos ražotājus.

Maijā ASV prezidents Džo Baidens paaugstināja ievedmuitas tarifus Ķīnā ražotiem elektromobiļiem, saules paneļiem, tēraudam un citām precēm. Baltais nams paziņoja, ka pasākumu vidū ir 100% muitas nodoklis elektromobiļiem no Ķīnas, to pamatojot ar negodīgu Ķīnas politiku un centieniem aizsargāt ASV darbavietas.

Pieredzējušā ASV investora Vorena Bafeta atbalstītais BYD ir pasaulē otrs lielākais elektromobiļu ražotājs aiz Īlona Maska "Tesla".

Kompānija pēdējā laikā ir strauji paplašinājusi ražošanu ārpus Ķīnas.

Pagājušā gada nogalē BYD paziņoja par ražotnes būvēšanu Ungārijā.

Ceturtdien BYD atklāja elektromobiļu ražotni Taizemē, kur plānots radīt 10 000 darbavietu un saražot 150 000 automobiļu gadā.

Kompānija ir paziņojusi par plāniem būvēt rūpnīcu Meksikā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !