Igaunijas bijusī nacionālā lidsabiedrība "Estonian Air", kas pēdējo reisu veica 7. novembrī, iesniegusi tiesā bankrota pieteikumu.

"Piektdien "Estonian Air" iesniedza bankrota pieteikumu Harju apriņķa tiesā, kurā lūdz tiesu sākt bankrota procesu, noteikt datumu sēdei, kurā izskatīs bankrota pieteikumu un iecels pagaidu bankrota administratoru," teica kompānijas preses pārstāve Ilona Eskelinena.

"Estonian Air" 13. novembrī nosūtīja vēstuli kreditoriem, kurā lūdza viņu piekrišanu nesamaksāto algu un atlaišanas pabalstu izmaksai darbiniekiem, norādot, ka tas samazinās "Estonian Air" aktīvus, no kuriem daļēji varētu tikt apmierinātas kreditoru prasības. Vēstulē kreditoru atbilde tika lūgta līdz 18. novembrim. Līdz šim termiņam 27 kreditori sniedza savu atbildi, no kurām astoņas bija negatīvas, to vidū bija arī atbilde no viena no lielākajiem kreditoriem - Skandināvijas aviokompānijas SAS. Tādējādi kompānija nevar samaksāt darbiniekiem, pirms nav norēķinājusies ar citiem kreditoriem.

Kompānijas padome secināja, ka, ņemot vērā kreditoru reakciju, kompānijas likvidācija bez bankrota pieteikuma nav iespējama.

Lidsabiedrībai ir 222 kreditori, kas ir iesnieguši prasījumus 113,5 miljonu eiro vērtībā. Kompānijas aktīvi ir 11,4 miljonus eiro vērti. "Estonian Air" darbinieki nav pievienoti kreditoru sarakstam, jo vēl nav saņēmuši paziņojumus par atbrīvošanu no darba.

Jau vēstīts, ka pēc Eiropas Komisijas (EK) 7.novembrī paziņotā lēmuma, ka "Estonian Air" ir jāatmaksā valstij tās sniegtā palīdzība 85 miljonu eiro apmērā, jo šī palīdzība neatbilst Eiropas Savienības (ES) noteikumiem, tika nolemts "Estonian Air" likvidēt un tāpēc tā pārtraukusi reisus.

Gatavojoties šādam EK lēmumam, Igaunijas valdība 25. septembrī nodibināja jaunu nacionālo aviokompāniju "Nordic Aviation Group", kas sāka veikt reisus no Tallinas lidostas 8. novembrī, taču tā pagaidām izmanto citu aviokompāniju lidmašīnas.

90% "Estonian Air" akciju pieder Igaunijas valstij, bet 10% – Skandināvijas lidsabiedrībai SAS .

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!