Puertoriko valdība izdevusi rīkojumu par prezervatīvu cenu iesaldēšanu. Tādējādi, kā liecina Sanhuanas paziņojums, sala cenšas cīnīties pret negodīgiem komersantiem, kuri iedzīvotāju bailes no Zikas vīrusa vēlētos izmantot komerciālos nolūkos.

Soda nauda, kura būs jāmaksā negodīgajiem uzņēmējiem, noteikta desmit tūkstošu ASV dolāru apmērā. Tāpat Puertoriko valdība noteikusi, ka cenas aizliegts paaugstināt vairākām precēm, kuras iedzīvotāji, cenšoties aizsargāties no vīrusa, vēlētos iegādāties, piemēram, insektu pretlīdzekļiem, salvetēm un līdzekļiem roku tīrīšanai.

Vidējā prezervatīvu cena ASV aizjūras teritorijā ir 1,66 ASV dolāri, bet 24 vienību iepakojums izmaksā 24,49 ASV dolārus, izpētījis CNN.

Līdz šim Puertoriko reģistrēti deviņi Zikas vīrusa saslimšanas gadījumi.

Puertorikāņi kopš 1917. gada ir ASV pilsoņi, tomēr Savienoto Valstu konstitūcijas darbība Puertoriko ir ierobežota un teritorijas iedzīvotāji nevar piedalīties ASV prezidenta vēlēšanās, taču var vēlēt savu gubernatoru.

Zikas vīrusu, kas ir gripai līdzīga slimība, pārnēsā moskīti. Tas tiek saistīts ar pieaugošu gadījumu skaitu, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, ir piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu.

Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !