Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Tehnoloģiju magnāts Īlons Masks otrdien izbeidza viņa uzsākto lietu pret mākslīgā intelekta uzņēmumu "OpenAI" pirms trešdien paredzētas tiesas sēdes.

Masks, kurš 2015.gadā piedalījās "OpenAI" dibināšanā, februārī iesūdzēja šo uzņēmumu tiesā, apgalvojot, ka "OpenAI" vairs nav bezpeļņas uzņēmums, jo tehnoloģiju milzis "Microsoft" tagad ir galvenais labuma guvējs no šī uzņēmuma mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

Saskaņā ar Maska teikto šāda notikumu attīstība ir "OpenAI" deklarētās sākotnējās misijas pārkāpums.

"OpenAI" ir noraidījis viņa apgalvojumus, paziņojot, ka nav bijis nekādas oficiālas vienošanās par šādu misiju.

Maska advokāti neminēja iemeslus viņa lēmumam izbeigt šo lietu, liecina otrdien publiskoti tiesas dokumenti.

Masks bija iesaistīts "OpenAI" dibināšanā, bet pēc tam izstājās no šī projekta un ir kritizējis uzņēmumu, ka tas pārorientējies uz peļņas gūšanu, nevis saviem sākotnējiem mērķiem, kas nebija uz peļņu orientēti.

Citi "OpenAI" dibinātāji izteica apsūdzības Maskam, martā apgalvojot, ka viņš mēģinājis iegūt "pilnu kontroli" pār šo uzņēmumu un tā vadītāja amatu.

Viņu bloga paziņojumā, kurā iekļauti Maska e-pasti no viņa darbības laika šajā uzņēmumā, arī teikts, ka Masks 2018.gadā gribējis apvienot "OpenAI" ar viņa uzņēmumu "Tesla".

Masks līdz šim nav komentējis "OpenAI" versiju par šiem notikumiem.

"OpenAI" izlaistais sarunbots "ChatGPT" pirms vairāk nekā gada izraisīja sacensības mākslīgā intelekta jomā, kurās iesaistījās tehnoloģiju giganti "Amazon", "Google", "Microsoft" un "Meta". Pērnā gada pavasarī tika dibināta arī Maska mākslīgā intelekta kompānija "X.AI".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!