Fоtо: Publicitātes foto

Latvijas lidsabiedrības "airBaltic" struktūrvienība "airBaltic Training" parakstījusi priekšlīgumu ar "Diamond Aircraft" par trīs pilnībā elektrisko "eDA40" un divu "DA42-VI" lidmašīnu iegādi. Tādējādi "airBaltic Pilotu akadēmijas" flote kopumā pieaugs līdz 15 lidmašīnām.

Iegādes cena netiek atklāta.

"eDA40", kas būs pirmā EASA/FAA sertificētā elektriskā lidmašīna savā kategorijā, iezīmē nozīmīgu soli ceļā uz bezemisiju lidojumu apmācību, norāda aviokompānijā. Tajā izmantoti mūsdienīgi elektromotori ar vairāk nekā 94% efektivitāti un dubulto tinumu/kontrolieri, kas nodrošina lielāku uzticamību un drošību. Lidmašīnas pilnībā elektriskā konstrukcija nodrošina nulles emisijas un zemāku trokšņa līmeni. "eDA40" ir aprīkota ar dubultas virknes akumulatoru sistēmu un ātrās uzlādes sistēmu, kas spēj uzlādēt lidmašīnu 20-30 minūtēs, tādējādi samazinot dīkstāves laiku un palielinot mācību efektivitāti.

"airBaltic" operatīvās vadības direktors Pauls Cālītis komentē: "Esam nolēmuši turpināt mūsu veiksmīgo sadarbību ar ilgtermiņa partneri "Diamond Aircraft", vienojoties par vēl piecu lidmašīnu piegādi, kas pakāpeniski tiks veikta līdz 2030. gadam."

"airBaltic Pilotu akadēmijā" šobrīd studē 136 studenti. Vairums ir no Baltijas valstīm, taču pārstāvētas ir arī citas Eiropas Savienības valstis, to skaitā Dānija, Vācija, Francija, Somija, Spānija, Itālija, un citas. Līdz šim pēc absolvēšanas "airBaltic" jau kā darbinieki pievienojušies 97 studenti.

"airBaltic" galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !