Foto: Publicitātes foto

Lai ierobežotu agresīvus braucējus, koplietošanas nomas pakalpojumu sniedzējs "Bolt" sācis īstenot stingrāku sodu piemērošanas sistēmu – tiem lietotājiem, kas pārkāps atļauto ātrumu pie "Bolt Drive" stūres, tiks piemērots naudas sods līdz pat 250 eiro apmērā, bet pie atkārtotas pārkāpumu veikšanas lietotāji no platformas tiks bloķēti. Savukārt Līgo un Jāņu naktī plānots ierobežot piekļuvi daļai "Bolt Drive" automašīnu.

"Ātruma pārsniegšana ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc notiek ceļu satiksmes negadījumi, tāpēc mēs esam ieguldījuši līdzekļus jaunu tehnoloģisko risinājumu izstrādē, lai no "Bolt Drive" platformas izslēgtu autovadītājus, kuri noteikumus rupji pārkāpj. Mēs tāpat regulāri pārskatām ātruma ierobežojumu zonas un informējam lietotājus par ātruma pārsniegšanu. Tā kā pat šķietami neliela ātruma pārkāpšana var rezultēties ceļu satiksmes negadījumā, esam ieviesuši stingrākus sodus lietotājiem līdz pat 250 eiro apmērā. Tāpat testa režīmā vairākām "Bolt Drive" automašīnām ierobežosim maksimālo braukšanas ātrumu, lai izvērtētu šī ierobežojuma efektivitāti un potenciālu ieviešanai plašākā mērogā. Ceram, ka līdz ar stingrākiem sodiem nomas pakalpojumu pusē, kā arī jaunajiem grozījumiem Ceļu satiksmes likumā vadītāji atturēsies no pārkāpumu veikšanas un varēsim virzīties uz drošāku situāciju uz valsts ceļiem," stāsta Edvīns Kažoks, "Bolt Drive" vadītājs Latvijā.

Papildus stingrākai ātruma pārkāpēju monitorēšanai, Līgo un Jāņu naktī no plkst. 23.00 līdz 7.00 (no sestdienas uz svētdienu un no svētdienas uz pirmdienu) tiks daļēji ierobežota piekļuve "Bolt Drive" automašīnām. Tās automašīnas, kas atradīsies publisko svētku pasākumu apkārtnē, konkrētajā laika posmā nebūs pieejamas nomai.

Pavisam jauni "Bolt Drive" transportlīdzekļi ir aprīkoti ar papildu modernām drošības sistēmām, piemēram, ceļa zīmju atpazīšanas sistēmu, līnijas maiņas brīdinājuma sistēmu, sadursmes noteikšanas sistēmu u.c. Tāpat automobiļi ir aprīkoti ar telemetrijas sistēmu, kas uzrauga lietotāju braukšanas paradumus. Tas ir automātisks ātruma pārsniegšanas algoritms – ja lietotājs vairākkārt pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, viņam var tikt piemērots aizliegums izmantot "Bolt Drive" pakalpojumu.

Koplietošanas automašīnu "Bolt Drive" lietošanas noteikumi, līdzīgi kā tradicionālajā automašīnu nomā, paredz, ka par visu, kas notiek ar automašīnu nomas laikā, ir atbildīgs auto iznomātājs. Ja lietotājs ir izraisījis autoavāriju agresīva braukšanas stila, ātruma pārsniegšanas vai alkohola reibuma dēļ, autovadītājam jāsedz visi ar negadījumu saistītie izdevumi un viņam tiek piemērots papildu naudas sods 2000 eiro apmērā, bet lietotāja profils tiek bloķēts bez iespējas to jebkad atjaunot. Savukārt, ja lietotājs izraisa negadījumu un neinformē par to "Bolt" un attiecīgos dienestus, pametot notikuma vietu, viņam tiek piemērots līdz 3000 eiro liels naudas sods, kā arī jāsedz visi ar negadījumu saistītie zaudējumi. Arī šādā gadījumā lietotāja profils tiek neatgriezeniski bloķēts.

"Bolt" arī turpina aktīvu sadarbību ar Valsts policiju, savā starpā apmainoties ar noderīgu informāciju.

"Bolt" atgādina, ka nomas auto drīkst vadīt tikai reģistrēts lietotājs, kas ir rezervējis auto, izmantojot savu profilu, un transportlīdzekli nav atļauts nodot trešajām personām (ieskaitot draugus, paziņas vai ģimenes locekļus). Sodu sistēma par viltotu vai zagtu profilu un svešu dokumentu izmantošanu paredz līdz pat 5000 eiro lielu sodu.

"Bolt Drive" koplietošanas automašīnas šobrīd pieejamas klientiem Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā, Baltezerā, Ādažos, Carnikavā, Garciemā, Salaspilī, Ķekavā, Baložos, Medemciemā, Jaunmārupē, Vecāķos, Ikšķilē, Ogrē, Tukumā, Vangažos, Garkalnē, Siguldā, Olainē, Jelgavā un Baldonē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!