Latvija, ņemot vērā interneta lietotāju skaitu un nelegālo torentu izmantošanas intensitāti, ir globālā pirātisma līderis, liecina tīkla datu analīzes kompānijas "Muso" dati.

Pēc kompānijas datiem, Latvijā 46,33% interneta lietotāju globālajā tīmeklī zog ar autortiesībām aizsargātu saturu. Turklāt Latvija šajā rādītājā ir pārliecinoši izteiktākā vaininiece, jo otrajā vietā esošajai Bulgārijai šis rādītājs ir vien 27,43%, bet trešajā vietā esošajai Lietuvai – 24,54%.

Igaunija nav atrodama šī saraksta pirmajā piecdesmitniekā. Savukārt, neņemot vērā proporcionālo sadalījumu, bet absolūtos skaitļus, pirmajā vietā šajā sarakstā atrastos ASV, kur torenti un seriālu straumēšanas vietnes pērn apmeklētas 13 miljardus reižu, uzsver kompānija.

"Muso" apkopojis datus no 14 tūkstošiem lielāko torentu lapu. Ziņojumā arī minēts, ka kopumā nelegālās interneta torentu vietnes pērn apmeklētas 141 miljardu reižu.

Jau ziņots, ka Latvijā ir sestais ātrākais internets pasaulē, liecina interneta tehnoloģiju kompānijas "Akamai Technologies" jaunākais pētījums par 2016. gada pirmā ceturkšņa datiem.

Latvija atpaliek vien no Šveices, Honkongas, Zviedrijas, Norvēģijas un Dienvidkorejas, pirmajā desmitniekā apsteidzot tādas tehnoloģiju lielvalstis kā Japāna, Nīderlande un Somija.

Tāpat ziņots, ka Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD ) 34 dalībvalstu vidū, ņemot vērā optiskā interneta pieejamību iedzīvotājiem, Latvija ierindojusies trešajā vietā, apsteidzot Zviedriju un Igauniju.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !