Fоtо: LETA

Piecas pašvaldības noslēgušas līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Atveseļošanas fonda (AF) finansējuma saņemšanu mikromobilitātes infrastruktūras attīstībai un uzsākušas īstenot vienota veloceļu maršruta izveidi Rīgā un Pierīgā.

Veloceļu infrastruktūras attīstība ir viens no AF finansētiem pasākumiem Satiksmes ministrijas īstenotajā Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšanas reformā. Veloceļu infrastruktūras attīstībai 52 km garumā paredzēts AF finansējums 34,5 miljonu eiro apmērā.

"Līdz ar līgumu noslēgšanu sākas reāls darbs, lai pēc iespējas ātrāk būtu pieejama ērta, droša, moderna infrastruktūra, kas dos iespēju iedzīvotājiem būt mobiliem un savās ikdienas gaitās izmantot velosipēdu, gan dodoties uz darbu un skolu, gan atpūtas izbraucienos ar draugiem vai ģimeni. Velomaršrutu izveide Rīgā un Pierīgā vienlaikus veicinās videi draudzīga transporta izvēli, veselīgu dzīvesveidu, kā arī centra un apkaimju savienojamību. Katrs pilsētā, laukos un novados izveidots velosipēdu un gājēju ceļš mūs tuvina ilgtspējīgai un drošai mobilitātei," komentē satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

Fоtо: Publicitātes attēli

Projektus par veloceļu izbūvi, pārbūvi, atjaunošanu, pilnveidi vai pielāgošanu saskaņā ar normatīvo regulējumu uzsākušas piecas pašvaldības: Rīgas valstspilsētas, Ropažu novada, Ķekavas novada, Mārupes novada un Ādažu novada pašvaldība.

Projektus jāīsteno līdz 2026. gada 31. maijam, kad iedzīvotājiem tiks nodrošināta zaļās mobilitātes pieejamība starp apdzīvotām vietām un radīti priekšnosacījumi arī apkaimju savienojumu attīstībai Rīgā un Pierīgā, līdztekus dodot pienesumu vides un dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !