Foto: Shutterstock

Ārlietu ministrija uzsāk jaunu projektu, ar kuru tiks turpināta ilggadējā prakse reizi gadā rīkot reģionālās mācības konsulārajām amatpersonām un lietvežiem, kuri veic vīzu pieteikumu apstrādi un izskatīšanu Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Mācību mērķis ir amatpersonu profesionālās kvalifikācijas paaugstināšana, lai nodrošinātu vienotu Šengenas vīzu izsniegšanas praksi visās Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, stingri piemērojot Šengenas acquis prasības, novērstu tādu personu ieceļošanu Latvijā, kas varētu apdraudēt valsts drošību vai pārkāpt uzturēšanās noteikumus, vienlaikus atvieglojot vīzu saņemšanu godprātīgiem ieceļotajiem.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks sekmēta valsts drošība un novērsti riski, kādus rada nelegālā migrācija, norāda ministrijā.

Projekta Nr. ĀM/RPVP/2024/3 "Latvijas Republikas Konsulāro amatpersonu reģionālo apmācību nodrošināšana par ES vienoto vīzu izsniegšanas politiku atbilstoši Eiropas Vīzu kodeksa prasībām (1.posms)" sākuma datums ir 2024. gada 1. aprīlis, bet tas noslēgsies 2026. gada 31. decembrī.

Plānots, ka projekta laikā mācībās piedalīsies 121 amatpersona vai lietvedis.

Iepriekš mācības tika līdzfinansētas no Eiropas Savienības Iekšējās drošības fonda līdzekļiem. Jaunajā plānošanas periodā līdzekļi šim mērķim ir atvēlēti no Eiropas Savienības fonda "Finansiāla atbalsta instruments robežu pārvaldībai un vīzu politikai".

Projektam piešķirtais finansējums ir 314 00 eiro, no kura Eiropas Savienības fonda finansējums ir 235 500 eiro un valsts budžeta finansējums – 78 500 eiro.

Projekts tiek īstenots "Finansiāla atbalsta instrumenta robežu pārvaldībai un vīzu politikai" 2021.–2027. gada plānošanas periodā, un vadošā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!