Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Lai veicinātu mūžizglītību, jo īpaši piedāvājot elastīgas prasmju pilnveides un pārkvalifikācijas iespējas visiem, pamatojoties uz darba tirgus vajadzībām, atvieglojot karjeras maiņu un sekmējot profesionālo mobilitāti, Ministru kabineta 25. jūnija sēdē atbalstīta jauna ES fondu atbalsta programma nozaru vajadzībās balstītai pieaugušo izglītībai, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Atbalsta programmas kopējais finansējums ir 14,5 miljoni eiro. Atbalstu uzņēmumiem darbinieku apmācībām sniegs nozaru pārstāvētās biedrības, kuru atlasi veiks Centrālā finanšu un līgumu aģentūra. Atbalsts uzņēmumiem būs pieejams ar atbalsta intensitāti līdz 70%, pieteikšanās mācību nodrošināšanai sāksies pēc nozaru uzņēmumu pārstāvošo organizāciju atlases.

Atbalsta programmas ietvaros līdz 2029. gada 31. decembrim plānots atbalstīt vairāk nekā 450 darba devējus, apmācot gandrīz 1200 darbiniekus kokrūpniecības, mašīnbūves un metālapstrādes, elektrisko un optisko iekārtu ražošanas, ķīmiskās rūpniecības, pārtikas un dzērienu ražošanas, būvindustrijas, vieglās rūpniecības, papīra ražošanas un poligrāfijas nozarēs tādās mācību jomās un programmu kopās kā ražošanas inženierzinības un vadība, fizikālās zinātnes, matemātika un statistika, datorsistēmas, datubāzes un datortīkli, dizains, projektu vadība, programmēšana, ražošana un pārstrāde, mežsaimniecība, veselības aprūpes pakalpojumi, viesnīcu un restorānu pakalpojumi, starptautisko pārvadājumu organizācija, vides veselība, viesnīcu un tūrisma vadība, biznesa un finanšu vadība u.c.

Kā liecina Pasaules ekonomikas foruma prognozes, tad sešiem no desmit darbiniekiem pasaulē būs nepieciešamas apmācības līdz 2027. gadam, norāda EM. Neraugoties uz objektīvo nepieciešamību un ambiciozajiem mērķiem, līdzšinējais mērķis pieaugušo izglītībā – vismaz 15% pieaugušo piedalās mūžizglītībā līdz 2020. gadam – nav sasniegts nedz Latvijā, nedz arī ES kopumā. 2022. gadā Eiropā vidēji tikai 11,9% iedzīvotāju vecumā 25-64 gadi piedalījās mācībās, Latvijā – 9,7%.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!