Foto: LETA

Rīgas lidosta tuvākajos gados īstenos vērienīgu rekonstrukcijas projektu lidlaukā, pilnībā pārbūvējot esošo 4. peronu, "Delfi" informē lidostas pārstāvji.

Pašreizējais Rīgas lidostas 4. perons ir izbūvēts pagājušā gadsimta 70. gados, un tā izmantošanas iespējas ir ierobežotas, jo tas nav piemērots mūsdienu lidaparātu apkalpošanas vajadzībām.

Ar Eiropas Savienības Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru (CINEA) parakstītais līgums par finansējuma piešķiršanu paredz pārbūvēt 4. perona cieto segumu vairāk nekā 80 000 kvadrātmetru platībā, izveidojot desmit dažādās konfigurācijās izmantojamas A – E klases lidaparātu stāvvietas, manevrēšanas ceļus un servisa joslas.

Projekta ietvaros tiks izbūvēta arī elektroapgādes apakšstacija ar diviem neatkarīgiem ievadiem, lai nodrošinātu 4. perona apgaismojumu un lidaparātu stāvvietu elektroapgādi atbilstoši jaunākajām ES prasībām, iekārtotas lidaparātu apkalpošanai nepieciešamā aprīkojuma uzglabāšanas zonas perona piegulošajās teritorijās, izbūvēta lidlauka apgaismojuma sistēma, pārbūvēti apgaismojuma masti un prožektori, uzstādīta jauna videonovērošanas sistēma un ar to saistīto elektrotīklu izbūve, kā arī lietus ūdens novadīšanas sistēma.

"Esam gandarīti, ka lidostas 4. perona pārbūves projekts ir saņēmis CINEA atbalstu, kas dos Rīgas lidostai iespēju palielināt lidmašīnu stāvvietu skaitu nākotnes attīstības vajadzībām, turpināt paplašināt kravu apkalpošanas zonu un vienlaikus sniegt savu ieguldījumu arī militārajā mobilitātē, kas ir īpaši nozīmīga pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos. Attīstoties civilo un militāro kravu apkalpošanas un dzelzceļa infrastruktūrai lidostas 4. un 5. peronu tuvumā, ir svarīgi nodrošināt C, D un E klases lidaparātu apkalpošanu nākotnē un tiem piemērotas lidaparātu stāvvietas," uzsver Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

4. perona rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2027. gadam, un projekta kopējais budžets ir līdz 39,3 miljoniem eiro (bez PVN). CINEA finansējuma apmērs ir 50% no kopējās summas, bet atlikušos 19,7 miljonus eiro Rīgas lidosta segs no saviem līdzekļiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!