100 dienas līdz ēras beigām: 'Swedbank' pārtrauks kodu karšu izmantošanu
Foto: Publicitātes attēli

Līdz ar stingrākām ES prasībām attiecībā uz klientu digitālu autentifikāciju "Swedbank" 2019. gada 9. septembrī pilnībā pārtrauks kodu karšu izmantošanu. Tuvojoties kodu karšu ēras noslēgumam, "Swedbank" apkopojusi statistiku par atlikušajiem kodu karšu lietotājiem un sniedz atbildes uz klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Kopš kodu karšu migrācijas sākuma 2018. gada augustā uz citiem autentifikācijas rīkiem pārgājuši 75% klientu, no kuriem vairums – gandrīz 600 000 – priekšroku devuši lietotnei "Smart-ID". Lai gan migrācija norit pakāpeniski, līdz kodu karšu slēgšanai šis solis jāsper vēl ap 120 000 klientu visā Latvijā – lai izvairītos no rindām un citām neērtībām, "Swedbank" aicina pāreju neatlikt uz pēdējo brīdi.

Nokavējot pārejas brīdi, ar "Swedbank" kodu karti vairs nevarēs:

  • autentificēties "Swedbank" internetbankā un citos bankas kanālos (piemēram, zvanot uz konsultāciju centru);

  • pieslēgties valsts portāliem (piemēram, "latvija.lv", "vid.eds.lv", "vsaa.gov.lv", "e-veseliba.gov.lv" u.c.) un arī pakalpojumu sniedzējiem (piemēram, "Latvenergo", "Tet", "Latvijas gāze", "Tele2" u.c.);

  • patstāvīgi izveidot jaunu "Smart-ID" kontu – lai to izdarītu, būs jādodas uz "Swedbank" filiāli.

Šobrīd dienas maksājumu limits, ko var apstiprināt ar kodu karti, ir 50 eiro. Savukārt jau no 6. jūnija ar kodu karti varēs pārskaitīt vien 20 eiro dienā. Banka atgādina, ka ar kodu karti jau tagad nevar autorizēties "Swedbank" mobilajā lietotnē, tāpat arī jārēķinās ar ierobežojumiem, veicot pirkumus internetā.

Banka norāda, ka pats ērtākais risinājums būs mobilā lietotne "Smart-ID", ko savā viedtālrunī (vai planšetē) pāris minūšu laikā var lejupielādēt katrs klients patstāvīgi. Ja nav pieejama atbilstoša ierīce, noderēs kodu kalkulators, kuru var saņemt jebkurā "Swedbank" filiālē. Arī tiem, kuri izmanto valsts izsniegto eID karti, ir iespēja to lietot darbībai internetbankā. Ja gadījumā karšu lasītājs eID lietošanai vēl nav pieejams, to var izmantot "Swedbank" filiālēs, bibliotēkās un valsts vienotajos klientu apkalpošanas centros.

Pēc kodu kalkulatora uz filiāli jāiet tikai tad, ja nav pieejama viedierīce, kas atbalsta "Smart-ID", un nav pieejama eID karte ar lasītāju. Uzsākot kodu karšu migrāciju, uz pusi tika samazināta kodu kalkulatora standarta cena (tagad seši eiro). Savukārt senioriem no 65 gadu vecuma un jauniešiem līdz 18 gadiem kalkulators tagad maksā divus eiro. Iedzīvotājiem ar maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu, kā arī personām ar 1. un 2. grupas invaliditāti kodu kalkulatori tiek izsniegti bez maksas, uzrādot attiecīgo statusu apliecinošu dokumentu.

Source

DELFI Bizness

Tags

Banku sektors Latvenergo Latvijas gāze Swedbank Tele2
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form