'ABLV Bank' likvidators Kostomārovs atkāpjas no amata
Foto: F64

Paziņojumu par atkāpšanos no likvidējamās AS "ABLV Bank" likvidatora amata iesniedzis Arvīds Kostomārovs, liecina informācija biržas "Nasdaq Riga" mājas lapā.

Kostomārovs, kurš likvidatora amatā ir kopš 2018. gada jūnija, šo amatu paredzējis atstāt šā gada 31. decembrī.

Jau vēstīts, ka novembrī likvidējamās bankas akcionāri piesaistīja jaunus likvidatorus – likvidatora amatā tika iecelta zvērināta advokāte Vineta Čukste-Jurjeva un zvērināta advokāta palīgs Armands Smans. Akcionāri bija paredzējuši, ka tādējādi likvidācijas komitejā darbosies seši likvidatori, tai skaitā finanšu darījumu un uzņēmumu restrukturizācijas eksperts Andris Kovaļčuks, Kostomārovs, zvērināti advokāti Lauma Bērziņa un Ringolds Balodis.

Jau vēstīts, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2018. gada 12. jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018. gada 12. jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklu ("FinCEN") 2018. gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

"FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017. gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

"ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi, un tās advokāti ASV aicinājuši "FinCEN" publicēto paziņojumu atsaukt.

Tags

ABLV Bank ASV Eiropas Centrālā banka Finanšu ministrija Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Nasdaq Riga Ringolds Balodis Ziemeļkoreja

Comment Form