Avoti: 'Danske Bank' ceturtdien varētu paziņot par aiziešanu no Baltijas valstīm
Foto: Reuters/Scanpix

Dānijas banku grupas "Danske Bank" Lietuvas filiāle ceturtdien varētu paziņot par saviem plāniem aiziet no Lietuvas un, iespējams, no visām Baltijas valstīm, ziņu aģentūras BNS Lietuvas birojam trešdien apliecinājuši divi savstarpēji nesaistīti avoti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomēr "Danske Bank" pakalpojumu centrs, kas darbojas Viļņā un paplašinās, saskaņā ar aģentūras rīcībā esošo informāciju turpinās darbu.

Ne Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), ne Dānijas banku grupas "Danske Bank" Latvijas filiāle nekomentē publiski izskanējušo informāciju par iespējamiem plāniem aiziet no Baltijas valstīm.

"Danske Bank" Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Zane Strade norādīja, ka šovakar nekomentēs izskanējušo informāciju. Savukārt FKTK pārstāve Ieva Upleja teica, ka bankas plānus aiziet no Latvijas tirgus nevar nedz apstiprināt, nedz noliegt. "Mēs respektējam tirgus dalībnieka tiesības un pirms banka pati nav sniegusi nekādu informāciju, es neesmu pilnvarota neko teikt," sacīja Upleja.

Iegūt "Danske Bank" komentāru aģentūrai pagaidām nav izdevies. Bankas Lietuvas filiāles preses sekretāre Vaida Bičkute vienīgi norādījusi, ka ceturtdien "Danske Bank" paziņos pirmā ceturkšņa finanšu rezultātus. "Līdz tam es acīmredzot neko nekomentēšu," viņa piebildusi.

2016.gadā "Danske Bank" Baltijas valstīs jau atteicās no privātpersonu apkalpošanas pakalpojumu sniegšanas, Lietuvā un Latvijā to nododot "Swedbank" grupai. Nevar izslēgt, ka "Danske Bank" šai grupai nodos arī savus korporatīvos banku pakalpojumus.

Pēc aktīvu apmēra 2017.gada beigās "Danske Bank" filiāle Latvijā bija devītā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

Tāpat ziņots, ka Igaunijas Finanšu inspekcija februārī pavēstīja, ka tur aizdomās "Danske Bank" Igaunijas filiāli par maldināšanu. Inspekcija norādījusi, ka 2014. gadā veikusi "Danske Bank" Igaunijas filiālē pārbaudes, kurās konstatēti plaši, ilgstoši un sistemātiski naudas atmazgāšanas novēršanas normatīvu pārkāpumi. Tā arī atklājusi, ka "Danske Bank" filiāle nav pienācīgi analizējusi savu klientu - uzņēmumu "Lantana Trade LLP".

"Danske Bank" Igaunijas filiāle minēto pārbaužu laikā nav sniegusi pietiekamus pierādījumus, ka bankā veikta iekšējā analīze, kurā būtu atklājušās aizdomas par "Lantana Trade LLP" patiesā labuma guvēju. Bezdarbība attiecībā uz minēto kompāniju ir viena no pretenzijām, ko Finanšu inspekcija izvirzījusi bankai.

Dānijas laikraksts "Berlingske" un britu avīze "Guardian" vēstīja, ka "Lantana Trade LLP" 2013. gadā nepatiesi ziņojis Lielbritānijas Uzņēmumu reģistram, ka tam ir zems apgrozījums un tas neveic aktīvu darbību. Taču patiesībā caur kompānijas kontiem ik dienu plūdis liels naudas apjoms. Šā uzņēmuma konts bankā "Danske Bank" atvērts 2012. gada nogalē un darbojies 11 mēnešus.

Lai gan "Danske Bank" jau 2013.gadā bijusi informēta par iespējamu noteikumu pārkāpšanu un naudas atmazgāšanu, sīka izmeklēšana par Igaunijas filiāles darbību tika sākta tikai 2017. gadā. "Lantana Trade LLP" patiesā labuma guvēju identitāte tika slēpta aiz Māršala salu un Seišelu salu ārzonas firmām.

Saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu bankas Igaunijas filiālē 5.aprīlī no bankas valdes locekļa amata atkāpās Larss Merks, kurš Dānijas bankā "Danske Bank" kopš 2012.gada bijis atbildīgs par uzņēmumu apkalpošanu, starptautisko filiāļu darbību un bankas operācijām Baltijas valstīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Danske Bank Latvijas Komercbanku asociācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form