'Blackstone' noslēdzis miljarda eiro vērto 'Luminor' vairākuma akciju iegādes darījumu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

"Luminor" paziņojis par 60% vairākuma akciju iegādes darījumu, ko veicis investīciju fondu konsorcijs "Blackstone" vadībā. Bankas līdzšinējie īpašnieki, "Nordea Bank Abp" un "DNB Bank Asa", katrs saglabās 20% "Luminor" akcijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Blackstone" konsorcijs, kurā ietilpst "Abu Dhabi Investment Authority" pilnībā piederošs meitasuzņēmums, kā arī citi līdzinvestori, ir noslēdzis darījumu, saņemot visas nepieciešamās atļaujas.

Jāatgādina, ka sākotnēji darījumu bija plānots noslēgt 2019. gada pirmajā pusgadā pēc Eiropas Centrālās bankas un vietējo uzraudzības iestāžu apstiprinājumu saņemšanas.

"Nordea" un "DNB" arī turpmāk atbalstīs "Luminor" banku ar ilgtermiņa finansējumu, kompetenci un savu pārstāvniecību bankas padomē. "Blackstone" ir vienojies ar "Nordea" par atlikušo 20% "Nordea" piederošo akciju izpirkšanu tuvāko gadu laikā.

"Esam gandarīti par sekmīgo ilgtermiņa sadarbību ar vadību, "Nordea" un "DNB", un ceru arī nākotnē turpināt kopīgu darbu, lai veidotu spēcīgāku platformu tālākai ekonomiskajai izaugsmei Baltijā. Mēs turpināsim atbalstīt vietējo uzņēmējdarbību, kā arī esam pārliecināti, ka "Luminor" ir labi pozicionēts, lai kā neatkarīgs finanšu pakalpojumu sniedzējs turpinātu būt vadošs tirgus spēlētājs," norāda "Blackstone" vecākais izpilddirektors Nadīms el Gabani (Nadim el Gabbani).

Saskaņā ar "Luminor" grupas padomes priekšsēdētāja Nila Melngaiļa teikto: "Baltijas reģiona priekšrocība ir spēcīga makroekonomiskā vide un stabila vide uzņēmējdarbībai, turklāt tā ir viena no šī brīža dinamiskākajām Eiropas Savienības ekonomikām. Šis darījums ir viens no lielākajiem investīciju darījumiem Baltijas valstu vēsturē, tāpēc es gribētu īpaši atzinīgi novērtēt uzraugošo iestāžu ieguldīto darbu darījuma apstiprināšanas procesā un mūsu komandu ieguldījumu, lai pabeigtu darījumu. Esmu pārliecināts par sekmīgu mūsu stratēģisko sadarbību ar "Blackstone" arī nākotnē."

""Blackstone" ir lieliski piemērots "Luminor" partneris, jo tas ir uzņēmies vienu no visapjomīgākajiem korporatīvo pārmaiņu vadības procesiem Baltijā. Viņu pieredze pārmaiņu vadībā, stabilā finanšu situācija, kā arī sadarbība ar globāliem ekspertiem palīdzēs bankai kļūt par lielāko vietējo neatkarīgo finanšu pakalpojumu sniedzēju, kas vēlas ieguldīt Baltijas reģiona ilgtermiņa izaugsmē, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem un privātpersonām," teic "Luminor" valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke (Erkki Raasuke).

"Luminor" kā neatkarīgs Baltijas finanšu pakalpojumu sniedzējs izveidots 2017. gada rudenī, apvienojot "Nordea" un "DNB" biznesu Baltijas valstīs. "Luminor" ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijā ar nepilnu miljonu klientu, ap 2500 darbiniekiem, kā arī 16,4% tirgus daļu noguldījumos un 20,2% tirgus daļu kreditēšanā 2019. gada otrajā ceturksnī. "Luminor" kopējais pašu kapitāls veido1,6 miljardus eiro, pirmā līmeņa kapitāla rādītājs (CET1) ir 18%. 2018. gada 13. septembrī "Moody's" ir novērtējis "Luminor" ar ilgtermiņa un īstermiņa, ārvalstu un vietējās valūtas noguldījumu reitingu "Baa1/Prime-2".

"Blackstone" ir viens no pasaules vadošajiem investīciju fondiem, tā aktīvu pārvaldības uzņēmumi ar apmēram 545 miljardiem ASV dolāru pārvaldīšanā ietver starptautiskus ieguldījumu fondus, kas vērsti uz privāto kapitālu, nekustamo īpašumu, valsts parādu un pašu kapitālu, neinvestīciju kredītiem, reāliem aktīviem un sekundāriem fondiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor Banku sektors DNB Eiropas Centrālā banka Eiropas Savienība Moody's Nordea
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form