Covid-19 skartie uzņēmēji var pieteikties 'Altum' atbalsta programmām
Foto: LETA

Covid-19 krīzes skartie uzņēmumi no trešdienas, 25. marta, var pieteikties Attīstības finanšu institūcijas "Altum" jaunajiem atbalsta instrumentiem – garantijām banku kredītu brīvdienām un apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem, portālu "Delfi" informēja "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas. Iespēju nodrošināt ikvienam pieeju DELFI maksas saturam par Covid-19 sniedz
"Centrālā laboratorija".

Abi atbalsta instrumenti izstrādāti sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un to īstenošanu saskaņojusi Eiropas Komisija. Garantijas banku kredītu brīvdienām ļaus bankām atlikt pamatmaksājumu summas uz laiku līdz diviem gadiem, un apgrozāmo līdzekļu aizdevumi ar atvieglotiem nosacījumiem, kas paredzēti uzņēmējiem, kuriem būtiski samazinājies darbības apjoms.

"Kopējā abu jauno finanšu instrumentu pozitīvā ietekme uz Latvijas tautsaimniecību pārsniegs 900 miljonus eiro," skaidro Bērziņš.

Reizē, pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, uzņēmums ir izveidojis zvanu centru, lai attālināti nodrošinātu konsultācijas par abām jaunajām "Altum" atbalsta programmām krīzes skartajiem uzņēmumiem. Tas darbosies katru dienu no pulksten 9 līdz 18. Uzņēmums atgādina, ka konsultācijas sniegs tikai par "Altum" atbalsta programmām, bet par citiem atbalsta veidiem iespējams sazināties pa vienoto diennakts tālruni 8345.

Vienlaikus uzņēmējiem joprojām ir pieejami arī visi pārējie "Altum" piedāvātie atbalsta instrumenti, tai skaitā finansējums biznesa uzsācējiem, finansējums dažāda kalibra MVU, aizdevumi lauksaimniecības zemes iegādei, Zemes fonda pakalpojumi un citi, norāda Bērziņš.

Kredītu garantijām paredzētais finansējums 50 miljonu eiro apmērā (25 miljoni pieejami Covid-19 atbalsta programmā, bet vēl 25 miljoni – kredīta portfeļa garantijās) ļaus bankām restrukturizēt aizdevumus par kopējo summu, kas pārsniedz 700 miljonus eiro. Tikmēr apgrozāmo līdzekļu programma aizdevumos uzņēmumiem, kuriem šā brīža krīzes apstākļos mazinājušies ikdienas darbības nodrošināšanai nepieciešamie līdzekļi, piešķirs kopumā 200 miljonus eiro.

"Altum" atgādina, ka garantijas banku kredītu brīvdienām un krīzes apgrozāmie līdzekļi paredzēti tikai vīrusa Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem. Lai saņemtu "Altum" atbalstu, uzņēmumam jābūt ilgtermiņā dzīvotspējīgam un jāpierāda, ka atbalsts palīdzēs pārdzīvot krīzi un sekmīgi turpināt saimniecisko darbību.

Savukārt par garantiju kredīta brīvdienām jāinteresējas pie savas bankas, līdzīgi arī ar apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem – primāri par apgrozāmajiem līdzekļiem jākonsultējas ar banku. Ja banka aizdevumu nepiešķir, jāvēršas "Altum".

Aktuālā informācija par visiem "Altum" piedāvātajiem finanšu instrumentiem un īstenotajām atbalsta programmām ir aplūkojama "Altum" interneta vietnē www.altum.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Altum Eiropas Komisija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form