'DelfinGroup' pirms starta ar IPO biržā dividendēs izmaksā 1,5 miljonus eiro
Foto: LETA

Latvijas finanšu koncerna AS "DelfinGroup" akcionāru sapulcē tika apstiprināts lēmums par 2020. gada finanšu rezultātu apstiprināšanu un dividenžu izmaksu 1,5 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


"DelfinGroup" stratēģijā apstiprinātā dividenžu politika paredz regulāru dividenžu izmaksu četras reizes gadā, izmaksājot līdz 50% no ceturkšņa neto peļņas un papildus gada dividenžu izmaksu. Akcionāru lēmums paredz izmaksāt papildu dividendes 1,1 miljonu eiro apmērā par 2020. gada rezultātiem un 0,4 miljoni eiro par 2021. gada pirmā ceturkšņa rezultātiem, paredzot dividenžu izmaksu veikt līdz 2021. gada 30. jūnijam. "DelfinGroup" 2020. gada peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro, bet konsolidētā neto peļņa bija 3,8 miljoni eiro.

AS "DelfinGroup" valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: "DelfinGroup finanšu rādītāji turpina uzrādīt stabilu izaugsmi. Stabili rezultāti ir gan lombardiem un lietoto preču tirdzniecībai internetā, gan arī patēriņa kreditēšanai. Sagaidām tālāku ierobežojumu mazināšanu un ekonomikas atvēršanos, kas veicinās tautsaimniecības kopējo attīstību un saimniecisko rosību. Līdz ar to pieaugs arī nepieciešamība pēc moderniem finanšu pakalpojumiem gan patēriņa kreditēšanas, gan lietotu preču tirdzniecības segmentos. 2021. gada otrajā pusē "DelfinGroup" startēs ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) "Nasdaq Riga" biržā. Paredzam, ka tieši regulāra dividenžu izmaksa būs nozīmīgs faktors, kas varētu piesaistīt potenciālos investorus plānotajā IPO."

"DelfinGroup" apgrozījums 2021. gada pirmajos trīs mēnešos sasniedza sešus miljonus eiro, neto peļņa bija 0,8 miljoni eiro, bet kredītportfelis – 32 miljonus eiro. EBITDA palielinājās par 21%, pieaugot līdz 2,5 miljoniem eiro, bet peļņa pirms nodokļiem sasniedza 1,1 miljonus eiro, kas ir kāpums par 6% salīdzinot ar 2020. gada pirmo ceturksni.

AS "DefinGroup" šī gada martā paziņoja par plāniem 2021. gada otrajā pusē veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) "Nasdaq Riga biržā".

AS "DelfinGroup" ir licencēts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un pārstāv zīmolus "Banknote", "VIZIA" un "Rīgas pilsētas lombards". Uzņēmumā ir 277 darbinieki 92 filiālēs 38 Latvijas pilsētās. "DelfinGroup" ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija dalībniece. Uzņēmuma pamatpakalpojumi ir lietotu preču tirdzniecība filiālēs un internetā, lombarda aizdevums, patēriņa aizdevums, kā arī senioru aizdevums, kura nosacījumi ir īpaši pielāgoti senioriem. "DelfinGroup" obligācijas ir kotētas "Nasdaq Riga First North" obligāciju sarakstā. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro. "DelfinGroup" 2020. gada aprēķinātie nodokļi bija 3,42 miljoni eiro.

Jau rakstījām, ka Latvijas finanšu uzņēmuma AS "DelfinGroup" akcionāra SIA "L24 finance" īpašnieku struktūrā šā gada aprīļa beigās notikušas izmaiņas, kuras šobrīd tiek reģistrētas Uzņēmumu reģistrā. Par SIA "L24 finance" īpašnieku netieši ir kļuvis Kesenfeldu ģimenes uzņēmums SIA "ALI Investments", liecina uzņēmuma paziņojums "Nasdaq Rīga" biržā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

AS "DelfinGroup" Nasdaq Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Nasdaq Riga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form