ERAB un Baltijas valstis attīstīs komercvērtspapīru tirgu
Foto: F64

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) un Igaunijas (Eesti Pank), Latvijas (Latvijas Banka) un Lietuvas (Lietuvos bankas) centrālās bankas kopīgiem spēkiem attīstīs komercvērtspapīru reģionālo tirgu, liecina Latvijas Bankas sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komercvērtspapīri (KV) ir uzņēmumu emitētas nenodrošinātas īstermiņa parādzīmes ar noteiktu termiņu; tās izmanto likviditātes vai apgrozāmā kapitāla īstermiņa vajadzībām. Pašreizējās koronavīrusa pandēmijas laikā strauji aug pieprasījums pēc šādiem alternatīviem finansējuma avotiem.

Šodien parakstītajā Saprašanās memorandā visas četras puses nolemj sadarboties, attīstot reģionālo KV tirgu atbilstoši labākajai praksei saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas (ECB) atbalstīto "Eiropas īstermiņa vērtspapīru" projektu. Tas paredz, ka vērtspapīriem jābūt brīvi pārvedamiem un tos drīkst tirgot ārpusbiržas darījumos.

Latvijas Banka norāda, ka reģionālā KV tirgus attīstības veicināšana sekmēs vietējiem uzņēmumiem pieejamo finanšu avotu diversifikāciju, atbalstot tirgojamu vērtspapīru attīstību, uzlabojot reģionālo parāda vērtspapīru kapitāla tirgu un mobilizējot finansējumu no institucionālajiem investoriem.

Baltijas KV iniciatīva papildina esošos reģionālos projektus, ko īsteno ERAB ciešā partnerībā ar vietējām institūcijām un Eiropas Komisiju, lai palielinātu investējamu kapitāla tirgus instrumentu piedāvājumu. Šī iniciatīva atbilst Eiropas Komisijas darbības plānam Kapitāla tirgu savienības radīšanai.

Latvijas centrālās bankas prezidents Mārtiņš Kazāks komentē: "Komercvērtspapīru programmas izstrādes mērķis ir nodrošināt vairākus ieguvumus Baltijas valstu tautsaimniecībām, t.sk. padziļināt mūsu kapitāla tirgus, diversificēt uzņēmumu finansējuma avotus un paplašināt ieguldījumu iespējas investoriem."

Savukārt ERAB viceprezidents Alēns Pilū (Alain Pilloux) skaidro: "Baltijas KV tirgus var radīt dzīvotspējīgu finansējuma alternatīvu tad, kad tas visvairāk nepieciešams. Priekšlikuma mērķis ir risināt uzņēmumu īstermiņa finansējuma vajadzības reģionālā līmenī, mobilizējot ieguldījumu fondus saskaņā ar ES Kapitāla tirgu savienības iniciatīvu. "

ERAB veic ieguldījumus Baltijas valstīs kopš 1991. gada. ERAB līdz šim veikto ieguldījumu apjoms veido apmēram 2,5 miljardus eiro vairāk nekā 280 projektos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Eiropas Centrālā banka Eiropas Komisija ERAB Igaunija Latvijas Banka Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form