'Expobank' piešķīrusi 7,3 miljonus eiro 'InDi' biznesa centra refinansēšanai
Foto: Publicitātes attēli

AS 'Expobank' refinansējusi SIA "Ganību dambja biznesa centrs" kredītsaistības 7,3 miljonu eiro apmērā. Uzņēmumam pieder biznesa centrs "InDi" Rīgā, Uriekstes ielā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pieprasījums pēc finansējuma jauniem un jau esošiem projektiem uzņēmējdarbībā nav mazinājies. Uzņēmēji pie mums vēršas, lūdzot izskatīt finansējuma iespējas, lai realizētu jaunas idejas vai pārstrukturētu esošās saistības," saka AS "Expobank" valdes loceklis Vasilijs Karpovs.

"Katram potenciālajam klientam veidojam individuālu kredīta atmaksas grafiku, izpētot klienta iespējas un arī vēlmes, radot izdevīgākus nosacījumus sadarbībai", stāsta bankas valdes loceklis. Šajā gadījumā banka vienojusies ar klientu par īpašu kredīta atmaksas grafika struktūru, lai klienta rīcībā būtu brīvi naudas līdzekļi, un brīdī, kad tas būs nepieciešams, būtu iespēja pielāgot telpas jaunam nomniekam. Šāds risinājums ir papildus atbalsts uzņēmējiem, kam attīstība neapstājās arī izaicinājumu laikā.

""InDi" biznesa centrs kā biroju un noliktavu centrs sākotnēji uzbūvēts 2008. gadā, pilnībā pārbūvējot bijušo "Rīgas Elektromašīnbūves Rūpnīcas" (RER) ražošanas ēku. 2010. – 2015. gados, centram attīstoties, par sava uzņēmuma mājvietu to izvēlējās tādi plaši pazīstami uzņēmumi kā SIA "Bite Latvija", "MSC Shared Service Center Riga", "MSC Latvija", "DPD" un vairākas starptautiskas IT kompānijas," stāsta biznesa centra valdes locekļi un īpašnieki Andris Kreislers un Zanda Zemniece. "Laikam ejot un mūsu nomniekiem attīstoties, "Bite Latvija" un "MSC" mums, centra īpašniekiem, izteica vēlmi paplašināties. Ēkas 1. stāvā vēl bija saglabājušās noliktavu telpas, kuras pārbūvējām un rekonstruējām par moderniem un plašiem birojiem, papildus izveidojot mājīgas, apzaļumotas āra terases, un modernizējot arī centra infrastruktūru un autostāvvietas."

Kā zināms, 2019. gadā "Danske Bank" pieņēma lēmumu iziet no Baltijas tirgus, tādēļ nolūkā refinansēt "InDi" centra saistību portfeli un atrast ilgtspējīgu sadarbības partneri, centra īpašnieki apzinājuši vairākas bankas, kuras darbojas Latvijas tirgū. "Sarunu procesā "Expobank" piedāvāja šim laikam vislabāko sadarbības modeli," saka "InDi" biznesa centra īpašnieki Andris Kreislers un Zanda Zemniece.

""InDi" biznesa centrs ir labs piemērs tam, ka ar pareizu pozicionējumu tirgū, uz stabiliem ilgtermiņa nomniekiem balstītu naudas plūsmu un profesionālu pārvaldību, ir iespējams panākt nekustamā īpašuma, kā aktīva, vērtības noturību arī šodienas izaicinošajos apstākļos. Darbā ar šo, un citiem mūsu klientiem biroju iznomātājiem, redzam, ka biroja kā biznesa resursa funkcija nenoliedzami piedzīvo pārmaiņas un līdz ar to mainās arī tirgus. Vienlaicīgi arī Colliers biroju nomnieku tirgus pētījumi liecina, ka, neskatoties uz šī brīža sarežģījumiem, ilgtermiņa redzējumā birojs kā svarīga komponente uzņēmuma darbībā viennozīmīgi saglabājas. Arī investīciju darījumi šajā segmentā norāda uz investoru ilgtermiņa skatījumu", piebilst "Colliers" partneris Latvijā, vērtēšanas un konsultāciju vadītājs Jānis Ozols.

Biznesa centra "InDi" kopējā platība ir 14 580 m2, iznomājamā platība – vairāk nekā 12 000 m2, pašlaik iznomātas telpas 10 158 m2 platībā. Biznesa centram piegulošajā teritorijā ir 339 autostāvvietas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bite Latvija Danske Bank
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form