'Indexo' pievienojas bankas privātpersonu segmenta attīstības vadītājs Vladimirs Bolbats
Foto: Pixabay

Pensiju pārvaldītāja IPAS "Indexo" ("Indexo") vadības komandai, kas šobrīd strādā pie jaunas bankas dibināšanas, no 1. novembra pievienosies Vladimirs Bolbats, lai virzītu jaunās bankas privātpersonu pakalpojumu piedāvājuma izstrādi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bolbats strādās pie "Indexo" nākotnes bankas privātpersonu pakalpojumu piedāvājuma izveides, kas ietvers jaundibināmās bankas privātpersonu apkalpošanas stratēģijas un ikdienas bankas produktu attīstību, tostarp maksājumus, uzkrājumus un citus finanšu pakalpojumus.

Bolbats savu profesionālo karjeru sāka "EY", kur no 2006. līdz 2008. gadam strādāja kā vecākais konsultants Biznesa konsultāciju nodaļā. Pēc "EY" viņš pievienojās "Swedbank", kur laika gaitā attīstīja savu karjeru dažādās vadības lomās, tai skaitā vadījis gan ikdienas banku pakalpojumu, gan uzkrājumu un apdrošināšanas nodaļas Baltijas valstu mērogā. Bolbats ir beidzis Banku augstskolu, kā arī viņam ir profesionālais maģistra grāds biznesa vadībā, kas iegūts Stokholmas ekonomikas augstskolā Rīgā.

"Bolbats mums pievienojas kritiski svarīgā brīdī, jo tieši šobrīd būvējam nākotnes "Indexo" banku. Mēs jau esam panākuši būtisku progresu bankas IT sistēmu, darbības struktūras un finanšu pārvaldības pīlāru izveidē, bet Bolbata ieguldījums palīdzēs radīt "Indexo" bankas ikdienas finanšu pakalpojumu klāstu. Mūsu stratēģija privātpersonu banku segmentā paredz balstīties uz pakalpojumu modernu vienkāršību, intuitīvu ērtību un patiesu, draudzīgu attieksmi servisā un produktu piedāvājumā," saka "Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Valdis Siksnis.

Savukārt Bolbats norāda, ka šobrīd ir iespēja veidot pilnīgi jaunu banku. "Mums nav esošo banku pagātnes bagāžas un tādēļ mēs varam raudzīties nākotnē, lai cilvēkiem Latvijā piedāvātu modernākos ikdienas finanšu pakalpojumus", tā Bolbats.

Kā ziņots iepriekš, šovasar "Indexo" veiksmīgi noslēdza akciju sākotnējo piedāvājumu jeb IPO, kura ietvaros uzņēmums piesaistīja plānotos 7,49 miljonus eiro, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu par aptuveni 2,5 miljoniem eiro. IPO procesā investori iegādājās pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas, un plānots, ka nākotnē jaunā "Indexo" banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. "Indexo" akciju tirdzniecība tika uzsākta 15. jūlijā "Nasdaq Riga" biržas Baltijas regulētā tirgus Baltijas oficiālajā sarakstā.

Šī gada laikā "Indexo" plāno iesniegt pieteikumu komercbankas licences saņemšanai atbilstoši piemērojamiem tiesību aktiem un pēc licences saņemšanas sāks pakāpeniski ieviest bankas pakalpojumus – vispirms sākot ar privātpersonu apkalpošanas virzienu, kuram sekos arī uzņēmumu apkalpošana.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.