"Nākotnes kapitāla" vadītāji Raivis Vilūns un Konstantīns Kuzikovs nav finanšu eksperti un investīciju jomas veterāni. Tieši tādēļ abi "Delfi" darbinieki, veidojot savus finanšu portfeļus, pieturas pie vienkāršas investīciju stratēģijas – katru nedēļu iegulda 50 eiro, neskatoties uz to, kas notiek finanšu tirgos. Tādējādi nedēļas, kad akcijām ir ļoti augsta cena, tiek izlīdzinātas ar nedēļām, kad akciju cena ir zema. Ilgtermiņā, kā liecina statistika un pētījumi, tas palīdz portfelim apsteigt vidējās tirgus vērtības.
Lai paskatītos, kā būtu, ja viņš spētu paredzēt, kad ir labākais brīdis investēt, Kuzikovs aprēķinājis sava portfeļa vērtību, ja būtu investējis labākajos gada brīžos. "Es esmu investējis 2460 eiro, un šobrīd tā vērtība ir 2390," saka Kuzikovs un rāda – ja viņš būtu iegādājies to pašu akciju apjomu gada sākumā, kad tirgus bija augstākajā punktā, viņš būtu samaksājis 2506 eiro. Attiecīgi tas pats akciju daudzums izmaksātu vairāk, kas nozīmē, ka būtu ilgāk jāgaida, kamēr ieguldījums nestu peļņu.
Savukārt, ja viņš būtu iegādājies 12. oktobrī, kad "S&P 500" indekss bija savā zemākajā punktā, vērtība portfelim būtu drusku mazāka, bet par to pašu akciju apjomu viņš būtu samaksājis mazāk.
Attiecīgi var secināt, ka izvēlētā stratēģija darbojas, jo, kā norāda "SEB" Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš, labākos brīžus var redzēt tikai tad, kad tie jau pagājuši.
"Kurš ir tāds gaišreģis, lai pateiktu, kurš būs tas viens datums, lai investētu?" retoriski vaicā Lāriņš, skaidrojot, ka, gaidot labāko brīdi, var arī to nesagaidīt. Viņš uzslavē "Nākotnes kapitāla" pieeju, jo, regulāri investējot, ir lielāka iespēja trāpīt uz veiksmīgākajiem brīžiem.