Kariņš: NĪN likmes jāpārskata pirms stājas spēkā jaunās kadastra vērtības
Foto: Valsts kanceleja

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes jāpārskata pirms stājas spēkā jaunās kadastra vērtības, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban atvaļinājumā esošais premjers mikroblogošanas vietnē "twitter" pavēstījis, ka, lai nepieaugtu iedzīvotāju izdevumi, mainoties kadastra vērtībām, NĪN likmes ir jāsamazina.

Vienlaikus Kariņš piebilda, ka NĪN likmes tiks pārskatītas pirms stājas spēkā jaunās kadastra vērtības.

Jau vēstīts, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir apņēmies nevirzīt tālākai skatīšanai valdībā Valsts zemes dienesta (VZD) izstrādātās jaunās kadastrālās vērtības, kam būtu jāstājas spēkā no 2022.gada, ja valdība neatbalstīs Tieslietu ministrijas (TM) piedāvāto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu primārajam mājoklim, ieviešot neapliekamo minimumu primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā.

Bordāns mediju pārstāvjiem uzsvēra, ka jaunās kadastrālās vērtības, kuras paredz būtisku pieaugumu lielai daļai mājokļu, nestāsies spēkā, kamēr netiks pieņemta TM rosinātā NĪN atcelšana primārajam mājoklim. "Vērtības nestāsies spēkā, kamēr netiks pieņemts likums, kas būs taisnīgs Latvijas sabiedrībai," uzsvēra ministrs.

Komentējot savu gatavību nevirzīt jauno kadastrālo vērtību apstiprināšanu valdībā, ja netiks gūts atbalsts NĪN atcelšanai primārajam mājoklim, Bordāns uzsvēra, ka nesaskata neko sliktu, ja "valdībā sašķobās" tādu lietu dēļ, kas risina sociālās taisnības jautājumus.

Ņemot vērā, ka kadastrālā vērtība ir bāze arī nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam, TM jau pirms gada sagatavoja grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā un likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", kuri paredz nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu primārajam mājoklim vērtībā līdz 100 000 eiro. Tas nozīmētu, ka, piemēram, primārajam mājoklim ar kadastrālo vērtību 80 000 eiro nekustamā īpašuma nodokļa maksājums būtu 0 eiro, bet mājoklim ar kadastrālo vērtību 120 000 eiro NĪN tiktu rēķināts no 20 000 eiro vērtības. Līdzīgs princips tiktu attiecināts arī uz zemi zem primārā mājokļa, nosakot, ka šajos gadījumos nodokļa aprēķinam izmanto vienu piekto daļu no kadastrālās vērtības. Piemēram, ja kadastrālā vērtība ir 10 000 eiro, tad šobrīd nekustamā īpašuma nodoklis ir 150 eiro. Pēc TM piedāvājuma ieviešanas tie būtu 30 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Agrāk notikušajā starpinstitūciju sanāksmē netika gūts atbalsts ministrijas piedāvājumam.

Tags

Jānis Bordāns Krišjānis Kariņš Ministru prezidents Nekustamā īpašuma nodoklis Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form