Latvijā dibinātais "Sun Finance" emitē obligācijas 50 miljonu apmērā
Foto: Publicitātes attēls

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Sun Finance" uzsācis līdz šim lielāko obligāciju emisiju 50 miljonu eiro vērtībā. Piesaistītie līdzekļi tiks investēti uzņēmuma attīstībā, kā arī novirzīti uzņēmuma otrās obligāciju emisijas refinansēšanai, medijiem ziņo uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunās obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 50 miljoni eiro, gada kupona likme 11% + 3M EURIBOR un termiņš 3 gadi. Obligācijas investoriem tiek piedāvātas slēgta piedāvājuma veidā ar minimālo ieguldījuma summu 100,000 eiro, un esošajiem investoriem, kuru īpašumā ir obligācijas ar dzēšanas termiņu 30. septembrī, tika piedāvāta iespēja apmainīt savas esošās obligācijas pret jaunajām. Līdzīgi kā iepriekšējās divas emisijas, arī šo obligāciju emisiju uzņēmums plāno iekļaut Nasdaq First North alternatīvajā tirgū.

“Šī ir jau ceturtā reize, kad emitējām obligācijas, lai finansētu “Sun Finance” straujo izaugsmi, turklāt ar katru reizi mums izdodas ievērojami palielināt emitējamo obligāciju apmēru. Investori atzinīgi novērtē un uzticas mūsu izvēlētajai biznesa attīstības stratēģijai. Novērojam, ka ar katru reizi investoru pulks arvien palielinās. Arī šoreiz iegūto finansējumu pamatā novirzīsim produktu klāsta paplašināšanai un jaunu tirgu apgūšanai,” stāsta “Sun Finance” dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.

Tāpat kā visas iepriekšējās “Sun Finance” obligāciju emisijas arī šo organizēja Signet Bank. Signet Bank kapitāla tirgus komanda sniedz Baltijas uzņēmumiem atbalstu parāda un kapitāla darījumu strukturēšanā un līdzekļu piesaistē kapitāla tirgū.

“Mūsu sadarbības laikā “Sun Finance” ir dinamiski attīstījies, kļūstot par Latvijas vadošo finanšu tehnoloģiju uzņēmumu, un mums ir liels gandarījums par iespēju sniegt palīdzīgu roku šajā procesā, jo obligācijas ir kļuvušas par nozīmīgu uzņēmuma finansējuma avotu. Pateicoties spēcīgajiem finanšu rezultātiem, uzņēmumam ir izdevies izveidot sev uzticamu investoru loku, ko apliecina arī obligāciju apmaiņas piedāvājuma rezultāti, kad, līdzīgi kā iepriekš, lielākā investoru daļa izvēlējās turpināt savu sadarbību ar uzņēmumu,” pauž Signet Bank Investīciju pārvaldes vadītāja Kristiāna Janvare.

Kopš darbības sākuma 2017. gadā “Sun Finance” kopējais izsniegto aizdevumu apjoms ir pārsniedzis pusotru miljardu eiro. Uzņēmuma panākumus ievērojis arī Lielbritānijā bāzētais biznesa laikraksts “Financial Times”, kas divus gadus pēc kārtas “Sun Finance” ierindojis Eiropā straujāk augošo uzņēmumu topa augšgalā, turklāt pērn uzņēmums tika atzīts par visstraujāk augošo finanšu tehnoloģiju uzņēmumu Eiropā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.