Likvidējamās 'ABLV Bank' klienti garantētās atlīdzības saņemšanai var pieteikties līdz 2023. gada februārim
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) informē, ka saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 3. panta ceturtajā daļā noteikto tie likvidējamās "ABLV Bank" noguldītāji, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību, bet kuri līdz 2023. gada 23. februārim plkst. 23.59 nepieteiksies tās saņemšanai, ar 2023. gada 24. februāri plkst. 00.00 zaudēs prasījuma tiesības pret Latvijas Noguldījumu garantiju fondu par garantētās atlīdzības izmaksu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā minēto, FKTK aicina visus noguldītājus, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību un kuri to vēl nav izdarījuši līdz šim, pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai. Aicinājums nav attiecināms uz noguldītājiem, kuriem nav tiesību saņemt garantēto atlīdzību vai kuriem ir spēkā ierobežojumi garantētās atlīdzības saņemšanai.

Garantēto atlīdzību izmaksu likvidējamās "ABLV Bank" noguldītājiem nodrošina akciju sabiedrība "Citadele banka".

Tiem noguldītājiem, kuriem atbilstoši Noguldījumu garantiju likuma 27. panta pirmajai daļai garantētās atlīdzības izmaksa ir atlikta, tā būs pieejama piecus gadus no brīža, kad izbeigušies apstākļi, kas bija par pamatu garantētās atlīdzības izmaksas atlikšanai.

FKTK arī informē, ka saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 19. panta septīto daļu ar 2023. gada 24. februāri izbeigsies zvērinātu tiesu izpildītāju un nodokļu (nodevu) administrācijas noteiktie ierobežojumi garantētās atlīdzības izmaksai, kas bija uzlikti garantētajai atlīdzībai saistībā ar iespējamu naudas līdzekļu piedziņu. Līdz ar to šiem noguldītājiem, sākot ar 2023. gada 24. februāri, būs tiesības turpmākos piecus gadus pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.