Naudu pakaļ vairs nemet – 10 gadi kopš trakās aizņemšanās pīķa
Foto: F64

Pēc straujas izaugsmes vairāku gadu garumā Latvijas banku izsniegto kredītu kopējais portfelis pīķi – 23,6 miljardus eiro - sasniedza pirms desmit gadiem, 2008. gadā. Pēc tam tautsaimniecības pārkaršanai sekojošās krīzes laikā kredītportfelis vairākus gadus samazinājās, līdz kopš 2014. gada izsniegto kredītu kopējais apmērs stabilizējies un svārstās 14,5 līdz 15 miljardu eiro robežās. Mājokļiem izsniegto kredītu kopapjoms kopš 2008. gada gan piedzīvojis tikai samazinājumu.

Kas kreditēšanas jomā gaidāms šogad? Uzņēmumu finansēšanu veicinās straujāka Latvijas ekonomikas izaugsme, eksporta attīstība, aktīvāka Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguve un investīciju pieaugums, kā arī joprojām zemās procentu likmes. Savukārt mājsaimniecību kreditēšanu sekmēs valsts galvojuma programma ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem, sava loma ir arī ienākumu kāpumam un pozitīvākam noskaņojumam, spriež banku pārstāvji.

Banku uzraugs atzīmē: patlaban banku kredītportfeļu kvalitāte ir augsta, bet aizņēmēju maksātspēja tiek izvērtēta rūpīgi, ņemot vērā krīzes laika pieredzi. Kredīti nevienam vairs pakaļ mesti netiek.

Source

DELFI Bizness

Tags

Akropole Citadele Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Lasāmgabali Latvijas Banka SEB Swedbank
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form