No Krājbankas piedzen gandrīz miljonu latu zaudējumus
Foto: Publicitātes foto

Augstākā tiesa (AT) otrdien pilnībā apmierināja Vecrīgā izvietotās viesnīcas "Rolands" īpašnieces, patlaban maksātnespējīgās SIA "Skonto AL" prasību un no maksātnespējīgās AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") piedzina 920 000 latu zaudējumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AT noteica "Skonto AL" tiesības par laiku līdz sprieduma izpildei saņemt likumiskos 6% gadā, informēja tiesas pārstāve Baiba Kataja.

No "Krājbankas" tāpat otrdien par labu valstij piedzīta 2700 latu valsts nodeva.

Otrdien pasludināto spriedumu 30 dienu laikā no 24.aprīļa būs iespējams apstrīdēt AT Senātā.

Jau ziņots, ka viesnīca "Rolands" savulaik piederēja "Skonto AL" un tā bija ieķīlāta "Krājbankā" par 2,7 miljoniem latu, kas no bankas bija ņemti būvniecībai. Īpašumu 2004.gada sākumā iegādājās tā paša gada 30.janvārī dibinātā SIA "Calculus", samaksājot par to divus miljonus latu. Firmai tika pārdots arī "Krājbankā" ieķīlātais viesnīcas inventārs.

Izvērtējot nekustamā īpašuma pārdošanas apstākļus, "Skonto AL" administrators Aigars Lūsis secināja, ka darījuma rezultātā pilnvarnieka "Krājbanka" vainas dēļ "Skonto AL" un tās kreditoru kopumam nodarīti zaudējumi, kurus bankai ir pienākums atlīdzināt. Līdz ar to 2010.gada martā Rīgas apgabaltiesā tika iesniegta prasība pret "Krājbanku".

Lūsis prasībā norādīja, ka "Skonto AL", kam iepriekš piederēja īpašums Vecrīgā, Kaļķu ielā 3a, 510 kvadrātmetru platībā atzīts par maksātnespējīgu no 2004.gada 17.februāra. Tā paša gada 13.februārī 99/100 domājamās daļas pārdotas SIA "Calculus" par 1,98 miljoniem latu, bet 2004.gada 16.februārī pārdota atlikusī domājamā daļa uzņēmumam "Calculus" par 20 000 latiem.

Saskaņā ar 2001.gada 16.maija pilnvarojuma līgumu abus iepriekšminētos īpašuma pārdošanas līgumus "Skonto AL" kā pārdevēja vārdā slēgusi "Krājbanka".

"Krājbanka" kā pilnvarnieks īpašumu pārdevusi par diviem miljoniem latu, bet SIA "Eiroeksperts Rīga" 2003.gada 17.septembra vērtējumā nekustamā īpašuma vērtība 2003.gada 18.augustā norādīta 2,92 miljoni latu.

No minētā Lūsis secinājis, ka "Krājbanka", rīkojoties pretēji likumā noteiktajam un pilnvarojuma līgumam, nav darbojusies ar lielāko rūpību un nav pārdevusi īpašumu par iespējami augstāko cenu, tādā veidā nodarot zaudējumus 920 000 latu apmērā.

Rīgas apgabaltiesa Lūša prasību 2011.gada 25.janvārī noraidīja. Viņš spriedumu pārsūdzēja AT, kas to apelācijas kārtībā izskatīja šī gada 26.martā.

Jau ziņots, ka 2011.gada 21.novembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apturēja "Krājbankas" darbību un iesniedza tiesā tās maksātnespējas pieteikumu. Tiesa banku atzina par maksātnespējīgu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.