Pabeidz trijās Baltijas valstīs strādājošo 'Luminor' banku pārrobežu apvienošanu
Foto: LETA

No šā gada 2. janvāra "Luminor" turpina savu darbību visās Baltijas valstīs caur Igaunijā reģistrētu banku un tās filiālēm Latvijā un Lietuvā. Jaunā vienkāršotā struktūra un pārvaldības modelis ļaus bankai ātrāk pieņemt lēmumus, nodrošinās labāku pārrobežu sadarbību un uzlabos efektivitāti, portālu "Delfi' informēja bankā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc apvienošanās – no 2019. gada 2. janvāra – "Luminor" būs jauna organizatoriskā struktūra, pārvaldības modelis un vadības komandas locekļi. Erki Rāzuke turpinās vadīt "Luminor", savukārt Nils Melngailis vadīs "Luminor" padomi. Kerli Gabriloviča un Andrius Načajus turpinās būt atbildīgi par "Luminor" darbību Latvijā un Lietuvā, vadot "Luminor" bankas filiāles Latvijā un Lietuvā.

"Jau no pirmās "Luminor" izveidošanas dienas mēs aktīvi strādājām, lai turpinātu darbu pie bankas izveidošanas, tostarp īstenojot atsevišķus juridiskus soļus, kas paredz pilnīgu "Luminor" banku integrāciju visās Baltijas valstīs. Šajā laikā esam veiksmīgi sadarbojušies ar banku darbību uzraugošajām iestādēm, lai savlaicīgi noslēgtu šo svarīgo banku apvienošanās posmu," skaidro "Luminor" grupas vadītājs Erki Rāzuke.

"Jaunā juridiskā struktūra ļaus vienkāršot "Luminor" pārvaldības modeli, kā arī veicās sadarbību un sinerģijas visas "Luminor" grupas ietvaros. Šis solis bija nepieciešams, lai arvien efektīvāk virzītos tuvāk mūsu mērķim – izveidot jaunas paaudzes finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas uzņēmumiem un uzņēmīgiem cilvēkiem," piebilst Rāzuke.

"Luminor" strādās pie uzlabojumiem daudzās jomās, tostarp jaunu produktu un pakalpojumu piedāvājumā, turpinot darbu klientu servisa un apmierinātības rādītāju uzlabošanā, kā arī stiprinās digitālo bankas piedāvājumu un aktīvāk veidos sadarbību ar ārējiem partneriem.

Pārrobežu apvienošanās līgums tika parakstīts 2018. gada 29. martā, un 2018. gada 28. jūnijā "Luminor" saņēma Eiropas Centrālās bankas apstiprinājumu apvienošanās procesa noslēgšanai. Pārrobežu apvienošanās ir pēdējais solis, lai pilnībā pabeigtu "DNB" un "Nordea" biznesu apvienošanu Baltijas valstīs, kas tika uzsākta 2017. gada 1. oktobrī.

Pārrobežu apvienošanās ietvaros visi "Luminor Latvija" un "Luminor Lietuva" aktīvi, tiesības un saistības tiek nodotas"Luminor Bank" Igaunijā.

Banka turpinās savu darbību Latvijā un Lietuvā caur filiālēm, kā arī ikdienas darbs ar klientiem un klientu apkalpošana turpināsies kā ierasts.

No 2019. gada 2. janvāra garantijas noguldītājiem un ieguldītājiem attiecībā uz "Luminor Bank" Latvijas un Lietuvas filiālēs izvietotajiem noguldījumiem un tām nodotajiem finanšu instrumentiem nodrošinās Igaunijas Garantiju fonds (Tagatisfond) tā izveidoto un pārvaldīto noguldījumu garantiju sistēmas un ieguldītāju aizsardzības (kompensācijas) sistēmas ietvaros.

"Luminor Bank" (Igaunija) nodrošinās pensiju plānu līdzekļu turētājbankas funkciju veikšanu savas Latvijas un Lietuvas filiālēs tādā pašā kārtībā kā līdz šim.

"Luminor" ir trešais lielākais bankas un finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas reģionā ar 16% tirgus daļu depozītos un 22% aizdevumos.

"Luminor" klientu portfeli veido aptuveni 1 miljons klientu, nodarbinot aptuveni 2900 darbiniekus visā Baltijā. "Luminor" pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs ir 17,6%, kopējam kapitāla apjomam sasniedzot 1,6 miljardus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

DNB Eiropas Centrālā banka Igaunija Lietuva Nordea
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form