Pandēmijā noteikto ierobežojumu atcelšana var būt sākums iedzīvotāju parādu apmēra pieaugumam
Foto: Publicitātes foto

Covid-19 pandēmijā noteikto ierobežojumu atcelšana var būt sākums iedzīvotāju parādu apmēra pieaugumam, atzīst kredītu pārvaldības uzņēmuma "Intrum" ģenerāldirektore Baltijā Ilva Valeika.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar Covid-19 pandēmiju un tās mazināšanai ieviestajiem ierobežojumiem Latvijā būtiski ir uzlabojusies iedzīvotāju maksājumu disciplīna un attieksme pret parādsaistību kārtošanu.

"Aina šobrīd tiešām ir optimistiskāka. Tas, ko mēs redzam, strādājot ar kavētiem rēķiniem, ka pandēmijas ierobežojumu laikā, kad nebija iespējas ne ceļot, ne iet uz iepirkšanās centriem, ne kafejnīcām, cilvēki ir tiešām spējuši acīmredzami iekrāt un ietaupīt līdzekļus. Pandēmijas laikā mēs redzējām, ka parādsaistības tiešām tiek ļoti regulāri dzēstas un arī pašiem uzņēmumiem ir mazāk parādnieku, regulārā rēķinu apmaksa notiek daudz ātrāk," stāsta Valeika.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka, mazinoties ierobežojumiem, uzņēmumu lielākās bažas ir par kavēto rēķinu pieaugumu. Tostarp "Intrum" veiktajā aptaujā secināts, ka 70% Latvijas uzņēmumu uzskata, ka iedzīvotāju un uzņēmumu rēķinu kavēšana būs galvenās bažas tuvākajā laikā.

"Beidzoties ierobežojumiem, cilvēki meklēs iespēju paņemt vairāk naudas, iztērēt vairāk un varbūt atlikt kādus no maksājumiem. Tas ir tas, ko uzņēmumi arī paši ir uzsvēruši, ka noteikti pieaugs nesamaksāto rēķinu risks," pauž Valeika.

Viņa gan arī piebilda, ka pozitīvā ziņa ir tā, ka pandēmijas laikā ir ļoti uzlabojusies iedzīvotāju finanšu pratība. "Mēs veicām maksājumu uzvedības aptaujas arī patērētāju vidū un secinājām, ka, krīzei sākoties, paši cilvēki ļoti daudz iedziļinājās, meklēja informāciju, kā sabalansēt savas finanses. Cilvēki pandēmijas laikā ir paaugstinājuši savu finanšu pratību. Strādājot ar parādniekiem un kavētājiem, mēs jūtam, ka zināšanas par finansēm ir uzlabojušās," atzīst "Intrum" ģenerāldirektore Baltijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.