Par 'Moneyval' rekomendāciju izpildi ziņos delegācija Znotiņas vadībā
Foto: LETA

Lai pārstāvētu Latvijas intereses Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas jeb "Moneyval" veiktajos novērtēšanas procesos, valdība otrdien, 16. jūlijā, izveidoja Latvijas delegāciju, kuru vadīs Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa.

Kā delegācijas locekļi apstiprināti pārstāvji no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, tostarp, KNAB priekšnieks Jēkabs Straume. Tāpat delegācijā darbosies pārstāvji no Iekšlietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Ārlietu un Finanšu ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un citām iestādēm.

Delegācijas uzdevums būs pārstāvēt Latvijas intereses "Moneyal" un Finanšu darījumu darba grupas (FATF) veiktajos novērtēšanas procesos, demonstrējot Latvijas panākto progresu, tai skaitā piedaloties šī gada decembra "Moneyval" plenārsēdē, FATF 2020. gada pirmajā plenārsēdē un citās sanāksmēs.

Par delegācijas uzdevuma izpildi ir atbildīgs delegācijas vadītājs.

Iekšlietu ministrija atgādina, ka "Moneyval" pērn apstiprināja Latvijas piektās kārtas ziņojumu par Latvijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma novēršanas sistēmas efektivitāti. Tas noteica Latvijai pastiprinātās uzraudzības režīmu un pieprasīja ziņot par progresu 2019. gada pēdējā "Moneyval" plenārsēdē.

Lai ieviestu "Moneyval" ziņojumā sniegtās rekomendācijas un turpinātu stiprināt Latvijas naudas atmazgāšanas novēršanas sistēmu, valdība pērn apstiprināja pasākumu plānu laika posmam līdz 2019. gada 31. decembrim.

Source

LETA

Tags

Banku sektors Eiropas Padome Finanšu ministrija Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Ģenerālprokuratūra Iekšlietu ministrija KNAB Korupcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form