Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi saistībā ar 'Citadeles' pārdošanu parakstījušies arī koalīcijas deputāti Parādnieks un Krēsliņš
Foto: LETA

Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi saistībā ar bankas "Citadele" pārdošanu parakstījušies arī divi valdošās koalīcijas deputāti - Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) un Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK).

Par komisijas izveidi Saeima plāno lemt rīt ārkārtas sēdē, kas notiks pēc kārtējās parlamenta sēdes beigām. Rīt Saeimas Prezidijs plkst.8.30 vēl lems par šīs ārkārtas sēdes sasaukšanu.

Par parlamentārās komisijas izveidi parakstījušies deputāti Ringolds Balodis (NSL), Gunārs Kūtris (NSL), Parādnieks, Andrejs Elksniņš (S), Arvīds Platpers (NSL), Aivars Meija (NSL), Romāns Mežeckis (NSL), Arturs Kaimiņš (LRA), Krēsliņš, Inguna Sudraba (NSL), Silvija Šimfa (NSL), Ņikita Ņikiforovs (S), Ivans Klementjevs (S), Jūlija Stepaņenko (S), Jānis Urbanovičs (S), Jānis Tutins (S), Sergejs Potapkins (S), Raimonds Rubiks (S), Sergejs Mirskis (S), Boriss Cilevičs (S), Vladimirs Nikonovs (S), Mihails Zemļinskis (S), Zenta Tretjaka (S), Sergejs Dolgopolovs (S), Valērijs Agešins (S), Jānis Ādamsons (S), Ivars Zariņš (S), Vitālijs Orlovs (S), Artūrs Rubiks (S), Ivans Ribakovs (S), Igors Pimenovs (S), Regīna Ločmele-Luņova (S), Marjana Ivanova-Jevsejeva (S) un Andrejs Klementjevs (S).

Atsevišķu likumdošanas uzdevumu veikšanai Saeima var izveidot speciālas komisijas. Saeimai jāieceļ parlamentārās izmeklēšanas komisijas, ja to pieprasa ne mazāk par vienu trešdaļu jeb 34 deputātiem, - nosaka Satversme. Par komisijas izveidi notiek deputātu balsojums Saeimas sēdē. Parlamenta Juridiskajā birojā skaidroja, ka, noraidot vismaz 34 deputātu iesniegto priekšlikumu, attiecīgajiem parlamentāriešiem ir tiesības vērsties Satversmes tiesā par konstitucionālā pienākuma neizpildīšanu.

Opozīcijas deputāti rosina izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valstij piederošo 75% bankas "Citadele" akciju pārdošanas procesa virzību, pārdošanas cenas un tālākpārdošanas aizlieguma termiņa noteikšanas kritērijiem, akciju pārdošanas līgumā ietvertajiem noteikumiem, izdevumiem pārdošanas konsultantiem un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem pārdošanas procesā.

Pašlaik vēl notiekot sarunas par to, kurš no parlamentāriešiem varētu vadīt šo komisiju.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Privatizācijas aģentūra un "Ripplewood Advisors LLC" dibinātājs un vadītājs Tims Kolinss parakstīja līgumu par bankas "Citadele" 75% akciju pārdošanu "Ripplewood" kopā ar 12 starptautisku investoru grupu. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka arī turpmāk būs 25% bankas akciju īpašniece.

5.novembrī parakstītais līgums paredz valstij piederošo bankas "Citadele" akciju pārdošanu 12 starptautisku investoru grupai un "Ripplewoods Advisors LLC" par 74 miljoniem eiro. Pārdošanas cena gan var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz šā gada beigām, salīdzinot ar plānotajiem rādītājiem. Galīgā cena tiks noteikta 2015.gada pirmajā ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā. Līgums paredz, ka "Ripplewood" un investoru grupa nedrīkstēs vismaz divus gadus pārdot banku.

Source

LETA

Tags

Citadele Imants Parādnieks Kārlis Krēsliņš
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form