Premjers veidos konsultatīvo grupu finanšu sektora pārmaiņu vadībai
Foto: LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 4. aprīlī, tiekoties ar Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) vadību un lielāko banku grupu līmeņa vadītājiem vienojās par Konsultatīvās grupas izveidi Latvijas finanšu sektora pārmaiņu vadībai un koordinētai komunikācijai, paziņojumā medijiem informē Valsts kanceleja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikšanās reizē piedalījās augsta līmeņa pārstāvji no lielākajām Latvijas klientus apkalpojošajām bankām – "Citadele banka", "Swedbank", "SEB Group" un "Luminor Bank". Saskaņā ar LKA datiem šīs bankas apkalpo apmēram 90% Latvijas klientu.

Konsultatīvo grupu vadīs Ministru prezidents, un tās uzdevumos būs regulāra informācijas apmaiņa par banku nozares aktualitātēm, kā arī iespējamo risinājumu meklēšana attiecībā uz dažādiem problēmjautājumiem.

"Ir svarīgi, lai būtu operatīva, nepastarpināta informācijas apmaiņa starp valdību, finanšu sektoru, uzņēmējiem, sperot nepieciešamos soļus, lai veiktu pārmaiņas Latvijas finanšu sektorā un atjaunotu tā reputāciju," Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta paziņojumā medijiem citēts Kučinskis.

Tāpat Konsultatīvā grupa vērtēs progresu attiecībā uz čaulas kompāniju izskaušanu Latvijas banku sektorā.

Padomnieku grupā tiks aicināti iesaistīties sadarbības partneri no starptautiskajām organizācijām. Tāpat arī banku pārstāvji būs reģionālo grupu līmenī, tādējādi sniedzot ārvalstu ekspertīzi un kompetenci.

Efektīvas sadarbības turpināšanai ar ASV un citiem starptautiskajiem partneriem ir svarīgs regulārs un koordinēts dialogs starp visām iesaistītajām pusēm, tādējādi nodrošinot valdības plānoto pasākumu kopuma efektīvu ieviešanu un vienotu komunikāciju gan Latvijā, gan starptautiski. Izveidotā grupa būs laba platforma informācijas apmaiņai, operatīvai situācijas analīzei un risināšanai, rezumēts Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta paziņojumā.

Par nepieciešamību strauji transformēt Latvijas banku sektoru un samazināt riskanto ārvalstu - pamatā Krievijas un citu NVS valstu - klientu apkalpošanu Latvijas bankās politiķi un nozares amatpersonas lēma pēc ASV vēršanās pret "ABLV Bank" par tās iesaisti naudas atmazgāšanā un starptautisko sankciju pārkāpumiem un tai sekojošās ASV Finanšu ministrijas amatpersonu vizītes Latvijā, kuras laikā amerikāņi Latvijas kolēģus brīdinājuši, ka laika attīrīt Latvijas finanšu sektoru no riskantā nerezidentu biznesa ir maz.

Viens no soļiem ir plāns aprīlī steidzami grozīt likumu un liegt bankām sadarboties ar čaulas uzņēmumiem, ja tie vienlaikus atbilst divām Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā definētajām pazīmēm: uzņēmums neveic saimniecisko darbību un neveido ekonomisko vērtību, kā arī uzņēmums reģistrēts valstī, kurā nav jāiesniedz finanšu pārskati.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor Bank ABLV Bank Baņķieru drāma Citadele Latvijas Komercbanku asociācija Māris Kučinskis Ministru prezidents SEB Swedbank Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form