'Puto' un 'prof.lv' plāno kotēt akcijas biržā
Foto: LETA

Tiešsaistes būvmateriālu un dzīvesstila preču tirgotājs SIA "prof.lv" un automazgātavu tīkls AS "Puto" plāno kotēt uzņēmumu akcijas biržā un noslēguši līgumus ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma piesaisti šim mērķim, pavēstīja CFLA pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar noslēgto līgumu "prof.lv" saņems ES fondu finansējumu 98 750 eiro. Privātais finansējums ir 98 750 eiro, kopējās projekta attiecināmās izmaksas - 197 500 eiro. Kopējās projekta izmaksas ir 238 975 eiro, tostarp neattiecināmās izmaksas - 41 475 eiro.

Projekta mērķis ir veicināt "prof.lv" biznesa attīstību, sagatavojot uzņēmumu akciju sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO), atbalstot uzņēmuma finanšu līdzekļu piesaisti kapitāla tirgos.

"prof.lv" nākamo gadu attīstības plāns paredz uzņēmuma dziļāku procesu digitalizāciju, uzņēmuma darba kapitāla paplašināšanu un starptautiskās ietekmes iegūšana ārpus Latvijas tirgus. Uzņēmuma attīstības plāna realizēšanai ir nepieciešams finansējums 2,5 līdz trīs miljonu eiro apmērā, ko uzņēmums plāno piesaistīt, emitējot jaunas uzņēmuma akcijas un pārdot tās biržā IPO ietvaros.

"prof.lv" projekts jārealizē līdz 2023.gada 31.decembrim, pārveidojot uzņēmumu par akciju sabiedrību, veicot IPO un sākot akciju kotēšanu "Nasdaq" biržas "First North" tirgū. "prof.lv" plāno biržā piesaistīt vismaz 2,5 miljonu eiro privāto finansējumu.

Savukārt "Puto" saņems ES fondu finansējumu 97 500 eiro apmērā. Privātais finansējums ir 97 500 eiro, projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 195 000 eiro, kas ir arī kopējās projekta izmaksas, jo neattiecināmo izmaksu nav.

Projekta mērķis ir iekļaut "Puto" akcijas tirdzniecībai "Nasdaq" "First North" Alternatīvajā tirgū, izlaižot jaunas akcijas vismaz 500 000 eiro vērtībā. Projektam ir viena darbība jeb aktivitāte, kas ietver akciju kapitāla palielināšanu, emisijas organizēšanu un kotācijas uzsākšanu biržā. Projekta ilgums ir 16 mēneši, tas ir, no 2022.gada septembra līdz 2023.gada decembrim.

SIA "prof.lv" 2021.gadā strādāja ar 15,714 miljonu eiro apgrozījumu un guva 358 836 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums reģistrēts 2010.gadā un līdz 2022.gada aprīlim strādāja ar nosaukumu SIA "Uniserviss". "prof.lv" pamatkapitāls ir 10 000 eiro, uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir Mārtiņš Ozoliņš un Ervins Batarāgs.

AS "Puto" reģistrēta 2022.gada maijā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 4 488 284 eiro. Publicētais akcionāru saraksts rāda, ka 46,78% "Puto" akcijas pieder komandītsabiedrībai "Expansion Capital Fund AIF", savukārt 41,75% - "CW investments" no Lietuvas. Minētajam lietuviešu uzņēmumam Latvijā pieder arī pirms teju 20 gadiem reģistrētais nekustamo īpašumu jomā strādājošais SIA "RV-Brīvība", kas atrodams arī "Puto" akcionāru sarakstā. "Puto" patiesais labuma guvējs ir Ūdo Oga, kurš jaunreģistrēto uzņēmumu kontrolē gan caur "RV-Brīvība", gan caur "CW investments".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.