Rimšēvičs nesaņems algu, kamēr nepilda amata pienākumus
Foto: DELFI

Latvijas Banka pagājušās nedēļas laikā konsultācijās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) tikusi skaidrībā ar kukuļošanas lietā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam noteikto drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegums. Kamēr Latvijas Bankas prezidents nepilda amata pienākumus, atalgojumu viņš nesaņems, portālu "Delfi" informēja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā piemēroto drošības līdzekli, kopš pagājušās nedēļas otrdienas Latvijas Bankas prezidents nav bijis centrālajā bankā, apliecināja Silakalns.

Rimšēvičs ir viena no labāk atalgotajām amatpersonām Latvijā. Viņa amatpersonas deklarācija liecina, ka 2016. gadā viņš algā Latvijas Bankā saņēma 150 824 eiro, 2015. gadā - 137 007 eiro, 2014. gadā - 139 644 eiro.

Jau ziņots, ka KNAB piemērojis Rimšēvičam aizdomās turētā statusu kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320. panta 4. daļas par kukuļa pieprasīšanu, izspiešanu vai pieņemšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, vai ja kukulis pieņemts pēc tā izspiešanas. Kukuļa apmērs bijis ne mazāk kā 100 000 eiro. Latvijas Bankas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Rimšēvičs nolēmis pats neatkāpties no amata. Pašlaik notiekošo Rimšēvičs vērtējis kā bezprecedenta notikumus Latvijā un spiediena izdarīšanu pret sevi.

Latvijas Bankas prezidentu amatā ievēl Saeima, un arī atbrīvot no amata viņu var tikai Saeima. Pirms termiņa Saeima var atbrīvot Latvijas Bankas prezidentu gadījumā, ja saņemts viņa personīgs iesniegums par atkāpšanos no amata vai gadījumā, ja stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums par smaga pārkāpuma izdarīšanu.

Latvijas Banka uzsver, ka, neskatoties uz notikušo, tā darbojas ierastajā darba režīmā un bankas uzdevumu izpilde nav ietekmēta. Sūdzības nav saņemtas, un problēmas nav konstatētas.

Latvijas Banku pārvalda bankas padome un valde. Bankas padomes sastāvā ir seši cilvēki, un pašlaik Latvijas Bankas prezidenta pienākumus pilda vietniece Zoja Razmusa. Viņa gan pašlaik ir "uz slimības lapas", tomēr ik pa laikam pārtrauc rehabilitācijas periodu un piedalās lēmumu pieņemšanā, intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" atzina Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners. Laikā, kad Razmusa ir "uz slimības lapas", Arvils Sautiņš kļūst par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Centrālā banka uzsver, ka padome ir lemtspējīga, savukārt nacionālās bankas operatīvo darbību uzrauga valde. Rimšēvičs aizvada trešo termiņu centrālās bankas prezidenta amatā. Pašreizējā termiņa pilnvaras Rimšēvičam beidzas 2019. gada decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Baņķieru drāma Ilmārs Rimšēvičs KNAB Latvijas Banka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form