Saeima apstiprina Černaju-Mežmali FKTK padomes locekļa amatā
Foto: LETA

Bez jebkādām debatēm Saeima ceturtdien Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekļa amatā apstiprināja Kristīni Černaju-Mežmali. Par viņas apstiprināšanu amatā nobalsoja 59 deputāti, pret bija trīs, bet atturējās 18.

Atbildīgā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija Černajas-Mežmales kandidatūru šim amatam apsprieda komisijas sēdē ceturtdien no rīta pirms Saeimas sēdes un sēdes sākumā lūdza šo jautājumu iekļaut dienas kārtībā, kas arī tika izdarīts.

Balsojumā par Černajas-Mežmales apstiprināšanu amatā nobalsoja valdošās koalīcijas partiju un ZZS pārstāvji, pret bija trīs pie frakcijām nepiederošie deputāti, bet atturējās "Saskaņa".

Līdzīgi bija balsojumā par Santas Purgailes apstiprināšanu FKTK vadītājas amatā, kad atturējās visi "Saskaņas" deputāti, bet pret balsoja četri pie frakcijām nepiederošie. Toreiz gan Saeimas sēdē izvērtās debates par Purgailes kandidatūru.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile FKTK padomes locekļa amatam apstiprināšanai Saeimā virza Kristīni Černaju-Mežmali, kura no 15. jūlija līdz Purgailes apstiprināšanai amatā šā gada 24. oktobrī pildīja FKTK priekšsēdētāja amata pienākumus.

Černajas-Mežmales kandidatūru saskaņojis finanšu ministrs un Latvijas Bankas padome.

Purgaile atzīmē, ka Černaja-Mežmale FKTK pārmaiņu posmā sekmīgi nodrošinājusi iestādes darba nepārtrauktību, tostarp profesionāli nodrošinot izaicinājumiem pilno FKTK darbu saistībā ar "Moneyval" pasākumu plāna ieviešanu, AS "PNB Banka" darbības apturēšanu, garantētās atlīdzības izmaksu organizēšanu un maksātnespējas procesa uzsākšanu.

"Černajas-Mežmales profesionālā pieredze un personības īpašības būs vērtīgs papildinājums FKTK padomes darba nodrošināšanā. Mans un viņas redzējums par FKTK nākotnē veicamajiem darbiem ir līdzīgs, kas ir ļoti svarīgi spēcīgas komandas veidošanā un pārmaiņu vadībā," norāda Purgaile.

Černaja-Mežmale Banku augstskolā ieguvusi maģistra grādu finanšu vadībā. Līdzšinējā viņas profesionālā pieredze saistīta ar finanšu sektoru un finanšu tirgus dalībnieku uzraudzību.

Černaja-Mežmale FKTK strādā kopš 2017. gada 18. augusta, kopš 2018. gada vadīja Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļu, pirms tam bija šīs daļas vadītājas vietniece nozīmīgo banku uzraudzības jautājumos.

Comment Form