Sāk izmaksāt valsts garantētos noguldījumus Krājbankas klientiem
Foto: F64

Otrdien, 29. novembrī sākās garantēto atlīdzību izmaksa finansu grūtībās nonākušās AS "Latvijas Krājbanka" klientiem, ko nodrošinās AS "Citadele banka", atgādina Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Naudu būs iespējams saņemt gan klātienē "Citadeles" filiālēs visā Latvijā, gan ar "Citadeles" internetbankas starpniecību. Krājbankas klientiem būs iespēja izvēlēties arī savu garantēto atlīdzību izņemt skaidrā naudā, tāpēc FKTK sadarbībā ar Valsts policiju aicina iedzīvotājus neaizmirst par pamata drošības pasākumiem.

Garantēto līdzekļu izmaksas periodā varētu aktivizēties kabatzagļi un laupītāji, tādēļ Valsts policija un Komisija aicina ievērot drošības pamatnosacījumus skaidras naudas izņemšanas laikā.

FKTK aicina rūpīgi sekot naudas drošībai pēc tās saņemšanas - ievietot to makā, somā vai citā drošā vietā un uzraudzīt to, kā arī maku neglabāt viegli pamanāmā vietā (iepirkumu maisiņā, somas ārējās kabatās, mugursomā, bikšu aizmugurējās kabatās u.c.), ja nauda atrodas somā, tad somu turēt tā, lai tā būtu redzama, ja ir iespēja, izvairīties no pārvietošanās tumšajā diennakts laikā pa nomaļām vietām, neinformēt svešus vai mazpazīstamus cilvēkus par izņemto skaidro naudu vai plāniem, dodoties pēc tās, pēc iespējās īsāku laika periodu glabāt naudu nedrošās vietās.

Atverot jauno kontu citā bankā, uz kuru pārskatīta garantētā atlīdzība, un saņemot bankas karti, šīs kartes nozaudēšanas vai zādzības gadījumā, FKTK aicina nekavējoties par to informēt attiecīgo banku, lai bloķētu karti un laikus novērstu iespēju citām personām pretlikumīgi piekļūt jūsu naudai, naudas izņemšanas laikā no bankomāta palūgt citus bankas klientus ievērot distanci, lai nebūtu redzami klienta dati un PIN kods, neuzticēties svešiem cilvēkiem, kas piedāvā palīdzēt naudas izņemšanā no bankomāta, nenodot viņiem savu karti un kodu.

Lai izvairītos no iespējamiem incidentiem Komisija un Valsts policija iesaka izvairīties no lielu skaidras naudas summu izņemšanas un pārvietošanas. Ja tomēr klients kļuvis par likumpārkāpēju upuri, tad nekavējoties par to jāinformē policija, zvanot pa tālruņiem 110 (bezmaksas, darbojas zvanot gan no mobilā tālruņa, gan no fiksētā) vai 112.  

Jau vēstīts, ka FKTK padome 21.novembrī nolēma apturēt "Latvijas Krājbankas" visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā, par ko tika informēta Ģenerālprokuratūra. Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar "Latvijas Krājbanku".

 FKTK grasās tiesā iesniegt "Latvijas Krājbankas" maksātnespējas pieteikumu.

Lietuvas valdība nacionalizējusi 100% "Latvijas Krājbankas" lielākās īpašnieces ‒ bankas "Snoras" ‒ akciju, kuru kontrolpakete piederēja Krievijas uzņēmējam Vladimiram Antonovam. Lietuvas centrālā banka saņēmusi informāciju no ārvalstīm, ka "Snoras" aktīvos trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (204 miljonu latu) vērtībā. Savukārt 24.novembrī Lietuvas centrālās bankas valde atzina banku "Snoras" par maksātnespējīgu un nolēma vērsties tiesā ar prasību atzīt to par bankrotējušu.

"Snoras" pieder nedaudz vairāk kā 60% "Krājbankas" akciju. Pēc aktīvu apmēra "Krājbanka" septembra beigās bija devītā lielākā no 31 Latvijas bankas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.