'Sakret Holdings' emitējis obligācijas 3,8 miljonu eiro apmērā
Foto: Publicitātes foto

Lai iegūtu finansējumu uzņēmuma turpmākai izaugsmei, ilgtermiņa kapitālieguldījumiem un esošo saistību pārfinansēšanai, būvmaisījumu ražotājs AS "Sakret Holdings" ("Sakret") ir piesaistījis bankas finansējumu astoņu miljonu eiro apmērā un emitējis obligācijas 3,8 miljonu eiro apmērā. Darījums norisinās sadarbībā ar banku "BlueOrange" un uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu konsultantu "Oaklins M&A Baltics", informē "Sakret".

"BlueOrange" bankas piešķirtais finansējums – četru miljonu eiro ilgtermiņa aizdevums un apgrozāmo līdzekļu finansējums gandrīz četru miljonu eiro apmērā – ļaus uzņēmumam pārfinansēt esošās saistības, kā arī nodrošināt apgrozāmos līdzekļus uzņēmuma izaugsmei, turpinot palielināt būvmaisījumu pārdošanas apjomus Baltijā un attīstot eksportu pārsvarā uz Skandināviju.

Apvienojumā ar bankas finansējumu "BlueOrange" organizēja "Sakret" nodrošināto obligāciju emisiju 3,8 miljonu eiro apmērā. Obligācijas tiks iekļautas "Nasdaq Riga First North" alternatīvajā tirgū 2020. gada sākumā.

"Esam nolēmuši neapstāties pie līdz šim sasniegtā un turpināt pārdomātu un vienmērīgu izaugsmi Baltijas valstu tirgos," uzsver "Sakret" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. "Sakret" vadītājs ir pārliecināts, ka interese par obligācijām no ieguldītāju puses būs arī otrreizējā tirgū pēc to iekļaušanas "Nasdaq Riga".

"Sakret piemērs ir apliecinājums tam, ka bankai ir izdevies apvienot klasisku kreditēšanu un alternatīva finansējuma piesaisti, organizējot uzņēmuma obligāciju emisiju," teic "BlueOrange" investīciju piesaistes vadītājs Edmunds Antufjevs. Viņš pauž gandarījumu, ka "BlueOrange" tādējādi ir izdevies sekmēt jauna vietējā kapitāla ražošanas uzņēmuma nonākšanu biržā.

"Oaklins M&A Baltics" partnere Valērija Lieģe norāda, ka obligāciju emisija pašlaik ir uzņēmumiem ērts un arvien pieejamāks finansējuma piesaistes veids. Esošo saistību pārfinansēšana, apgrozāmo līdzekļu finansēšana, kā arī plānotā obligāciju emisija ļaus uzņēmumam izvirzīt jaunus mērķus un turpināt izaugsmi. Saskaņā ar "Oaklins M&A Baltics" novērojumiem, šobrīd vietējā kapitāla bankas aktīvi iesaistās korporatīvajā kreditēšanā, kā arī vērojama aktivitāte alternatīvo aizdevēju tirgū.

AS "Sakret Holdings" ar četrām rūpnīcām Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir viens no vadošajiem būvmaisījumu ražotājiem Baltijā. 100% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Latvijas pilsoņiem.

Tags

BlueOrange Ieguves rūpniecība Apstrādes rūpniecība Nasdaq Riga

Comment Form